Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Bełchatów

Każdy z nas nosi w sobie w większym lub mniejszym stopniu zalążek artystyczny, nie jest więc prawdą, że osoby uzdolnione matematycznie tzw. "ścisłowcy" nie nadają się do prac ręcznych, wręcz przeciwnie! Zdarza się, że nie wiemy o pasji do kreatywnego działania do momentu kiedy nie przekonamy się o tym na własnej skórze, aż obudzimy w sobie "to coś" co skłania nas w wybranym kierunku.

Kreatywność to eksperymentowanie, owiane lekką nutą tajemniczości, ponieważ skłania nas ku działaniom znanym tylko nam samym. Wystarczy pusta kartka papieru, kawałek betonu czy sznurek aby poruszyć tę część mózgu, odpowiadającą za artystyczne "kombinowanie". Jest to dziedzina, która sprzyja odkrywcom oraz naukowcom, ponieważ nie zamyka się jedynie na malowaniu, rysowaniu czy rzeźbieniu. Kim byłaby Maria Skłodowska-Curie gdyby nie jej kreatywny i odkrywczy umysł? Kreatywność jest wpisana w naturę człowieka, wiele osób rodzi się z naturalną predyspozycją do działania, większy procent musi jednak o swoją kreatywność powalczyć, obudzić ją w sobie.

Czy się do tego nadaję? Jak zwiększyć swoją kreatywność?

Z góry odpowiadając na pierwsze pytanie - oczywiście, że się nadajesz! Twórczość najlepiej połączyć z emocjami, frustracja czy euforyczna radość sprawiają, że czujemy motywację i natchnienie. Jak więc odpowiednią ją spożytkować? Od kilku lat wykształca się pojęcie zwane DIY (Do-it-yourself ; tłum. zrób to sam) jest to nic innego jak odtworzenie czegoś, co nas interesuje lub wzbudza nasz podziw, po swojemu i na własną rękę z wykorzystaniem materiałów ogólnodostępnych. Internet zalewa fala stron internetowych poświęconych poradnikom jak stworzyć coś na własną rękę, kategorie nie mają końca od mody i przeszywaniu ubrań do naprawy samochodów czy domów.

Na dobry początek aby ćwiczyć swoją kreatywność można sięgnąć w kierunku takiej strony, poszukać inspiracji w internecie i zacząć tworzyć! W ten sposób powstały np. budynki wykonane z butelek PET, czy bardzo modne obecnie ławki wykonane ze starych palet. W ten sposób wykonane przez nas samych przedmioty wzbudzą większą satysfakcję niż te, kupione w sklepie. Wyobraź sobie dumę jaka ogarnie cię, gdy ktoś zapyta skąd masz taki piękny przedmiot a ty z radością odpowiesz, że powstał tylko i wyłącznie przez ciebie.

Jak więc się do tego zabrać? Od czego zacząć?

Przede wszystkim - znajdź projekt. Znajdź go w głowie, zainspiruj się blogami czy filmami w internecie, ogrodem sąsiada czy wystawą sklepową. Następnie użyj tzw. przedmiotów kreatywnych czyli wszystkiego, co wykorzystasz do swojego projektu. Młotek, kilka gwoździ, farby, może nawet kamienie. Przygotuj wszystko w jednym miejscu i daj się ponieść natchnieniu, które siedzi w każdym z nas. Sam zobacz i przekonaj się jak sprytnie można zagospodarować wolny czas, używając tylko i wyłącznie swojej artystycznej strony mózgu.

Kreatywność jest dla każdego, inspiracji można szukać wszędzie dookoła. Wykonywanie wymyślonych przez siebie projektów daje ogromną satysfakcję. Z kolejną pracą nasza kreatywność rośnie w siłę i staje się sprawniejsza a nasza twórczość lepsza i piękniejsza dla oka. Powodzenia i dobrej zabawy!

Informacje dodatkowe

W asortymencie Dekolo.pl znajdziesz jajka styropianowe, koraliki, wstążki i wiele innych artykułów przydatnych do DIY

Czym jest kreatywność - z czym to się je?