Darmowe zajęcia z nordic walking – zapisy ruszają 5 czerwca
Miasto zaprasza mieszkańców na bezpłatne zajęcia z nordic walking, które mają na celu promowanie zdrowego stylu życia. „Ruszaj się dla zdrowia” to projekt, który łączy aktywność fizyczną z edukacją prozdrowotną, oferując 30 darmowych spotkań.
  1. Start zapisów: 5 czerwca.
  2. Projekt obejmuje 30 zajęć.
  3. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.
  4. Ostateczny termin zapisów: 14 czerwca.

Miasto wprowadza nową inicjatywę prozdrowotną, skierowaną do wszystkich pełnoletnich mieszkańców. Projekt „Ruszaj się dla zdrowia” ma na celu zachęcenie do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia poprzez oferowanie cyklu 30 bezpłatnych zajęć z nordic walking. Zajęcia te będą prowadzone we współpracy z Klubem Sportowym Nordic Walking Bełchatów.

Patryk Marjan, prezydent miasta, wyraził swoje nadzieje związane z projektem: – Liczę, że wiele osób załapie bakcyla sportu. Sport ma bowiem wiele zalet. Dobrze wpływa na nasze zdrowie, pozwala się odstresować, pomaga wyjść z domu, odciąga od wielu uzależnień. Gorąco więc zachęcam do aktywności. Mnie sport w życiu bardzo pomógł i wierzę, że pomoże wielu mieszkańcom naszego miasta – mówi Patryk Marjan, prezydent Bełchatowa.

Zajęcia będą odbywać się dwa razy w tygodniu, począwszy od czerwca aż do października. Uczestnicy będą mieli okazję zarówno nauczyć się podstaw nordic walking, jak i doskonalić swoją technikę. Dodatkowo, w ramach projektu przewidziano pogadanki prozdrowotne, które mają na celu edukację mieszkańców na temat korzyści płynących z aktywnego trybu życia.

Zapisy na zajęcia ruszają już 5 czerwca i potrwają do 14 czerwca do godziny 13:00. Warto się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie zostaną poinformowane o wynikach do 21 czerwca.

Projekt „Ruszaj się dla zdrowia” jest realizowany dzięki funduszom pozyskanym z województwa łódzkiego w ramach programu „Zdrowe Łódzkie na plus”. Dzięki temu mieszkańcy mogą korzystać z oferty bezpłatnie, co dodatkowo zachęca do udziału i dbania o własne zdrowie.

Nie przegap tej okazji i dołącz do grupy aktywnych mieszkańców, którzy chcą zadbać o swoją kondycję i zdrowie. To doskonała szansa na to, aby spędzić czas na świeżym powietrzu, poznać nowych ludzi i nauczyć się czegoś nowego.


Na podstawie: UM Bełchatów