Olimpijski Dzień Dziecka na Festiwalu Re:aktor w parku Olszewskich
W minioną niedzielę park za Muzeum Regionalnym tętnił życiem dzięki Festiwalowi Re:aktor. Mieszkańcy miasta licznie przybyli, by wspólnie świętować Olimpijski Dzień Dziecka. Wydarzenie przyciągnęło rodziny, które mogły korzystać z licznych atrakcji sportowych i rekreacyjnych, a także cieszyć się pokazami i warsztatami.
  1. Festiwal Re:aktor przyciągnął tłumy mieszkańców.
  2. Wiele atrakcji sportowych, w tym Bieg Krasnali.
  3. Pokazy i warsztaty organizowane przez lokalne kluby sportowe.
  4. Prezydent Bełchatowa życzył dzieciom wspaniałej zabawy.

W trakcie festiwalu park Olszewskich zamienił się w wielką sportową arenę, gdzie na najmłodszych czekały dmuchańce, tor przeszkód, gry XXL i wiele innych atrakcji. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych, a także uczestniczyć w specjalnych warsztatach plastycznych.

Prezydent Bełchatowa, Patryk Marjan, podkreślił znaczenie aktywności fizycznej w życiu młodych ludzi: „Festiwal Re:Aktor to wielkie święto najmłodszych, którym życzę wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka. W tym roku postawiliśmy na sport. Staramy się promować fajne aktywności po to, żeby zarażać dzieciaki sportem. Mam nadzieję, że dzięki temu także w dorosłym życiu będą miały ten tzw. gen sportowca. Na pewno na dobre im to wyjdzie” – powiedział prezydent.

Jednym z najbardziej emocjonujących momentów był Bieg Krasnali, w którym uczestniczyły najmłodsze dzieci. „Biegło się naprawdę fajnie. Chociaż było trochę trudno, bo ja nie bardzo lubię biegać na zakrętach” – mówiła tuż po biegu Zosia. Jej mama, pani Anna, dodała: „Jestem strasznie dumna z córki, znalazła się w pierwszej dziesiątce”.

Wśród atrakcji nie zabrakło również pokazów lokalnych klubów sportowych, takich jak Skra Bełchatów, Iglica, Spartakus czy Meduza. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach, od nordic walking, przez strzelanie z łuku, aż po siatkówkę. Były także pokazy żonglerki z piłką oraz nauka tańca.

Oprócz sportowych atrakcji, organizatorzy zadbali o inne formy rozrywki. Były malowanie buziek, brokatowe tatuaże, strefa malucha oraz strefa gastronomiczna. Na zakończenie festiwalu odbyło się piana party, które dostarczyło uczestnikom mnóstwo radości.

Festiwal Re:aktor nie odbyłby się bez wsparcia licznych partnerów i sponsorów. Organizatorzy dziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia, w tym Prezydentowi Miasta Bełchatowa oraz Mecenasowi i Sponsorowi Kultury, PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.


UM Bełchatów