Tragiczny wypadek w Mierzynowie: Policja apeluje o ostrożność na K-74
1 lipca 2024 roku, w miejscowości Mierzynów, doszło do tragicznego wypadku drogowego, w wyniku którego zginął 22-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Okoliczności tragicznego wypadku na K-74 w miejscowości Mierzynów

Wczesnym rankiem, około godziny 4:00, na drodze krajowej K-74 w miejscowości Mierzynów, doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 22-letni kierowca samochodu osobowego marki BMW, mieszkaniec powiatu wieluńskiego, nie zatrzymał się na znaku STOP. W wyniku tego manewru, wjechał wprost pod prawidłowo jadącą ciężarówkę, którą prowadził 43-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego.

Skutki zderzenia i działania służb ratunkowych

Siła zderzenia była na tyle duża, że kierowca BMW poniósł śmierć na miejscu. Służby ratunkowe natychmiast przystąpiły do działań na miejscu wypadku. Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli wszystkie ślady, które mogą pomóc w wyjaśnieniu przyczyn tej tragedii. Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie, śledczy będą teraz analizować wszystkie zebrane dowody, aby dokładnie ustalić okoliczności wypadku.

Apel policji o ostrożność i przestrzeganie przepisów drogowych

Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. "Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze" – przypominają funkcjonariusze. Warto podkreślić, że w 2024 roku to już szósty śmiertelny wypadek na drogach powiatu bełchatowskiego.

Wypadki takie jak ten w Mierzynowie, przypominają nam o kruchości życia i potrzebie stałego zwiększania bezpieczeństwa na drogach. Każdy kierowca ma obowiązek dbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Przestrzeganie przepisów, zachowanie ostrożności i unikanie brawury mogą uratować życie.


Na podstawie: Policja Bełchatów