Konkurs wiedzy o Janie Pawle II: Uczniowie z Bełchatowa zaskoczyli wiedzą
Uczniowie z Bełchatowa wykazali się imponującą wiedzą o św. Janie Pawle II podczas 21. edycji konkursu „Pontyfikat św. Jana Pawła II”. Wydarzenie przyciągnęło młodych ludzi z całego powiatu, którzy rywalizowali w różnych zadaniach tematycznych.
  1. 21. edycja konkursu „Pontyfikat św. Jana Pawła II”.
  2. Udział dziesięciu drużyn ze szkół powiatowych.
  3. Zadania związane z pielgrzymkami Papieża Polaka do Polski.
  4. Wręczenie nagród podczas Dnia Patrona Miasta.

W środę, 12 czerwca, młodzież z siedmiu bełchatowskich szkół podstawowych oraz ich rówieśnicy z Łękińska, Kluk i Drużbic spotkali się w Sali Herbowej urzędu miasta, aby wziąć udział w konkursie „Pontyfikat św. Jana Pawła II”. Wydarzenie to zorganizowały wspólnie Szkoła Podstawowa nr 5 i Szkoła Podstawowa nr 13, a patronat honorowy objął Prezydent Miasta Bełchatowa, Patryk Marjan. W jego imieniu uczestników przywitała wiceprezydent Agnieszka Ludwiczak-Maszewska.

– To wyjątkowy konkurs. Uczestnikom, młodym ludziom, życzę zatem powodzenia. Nie powiem „niech wygra najlepszy”, dlatego że każdy z Was poszerza swoją wiedzę, zdobywa wiedzę, rozwija się. I to jest, myślę, najważniejsze. Trzymam kciuki za wszystkich i z całego serca życzę wszystkiego dobrego – powiedziała Agnieszka Ludwiczak-Maszewska.

W konkursie wzięło udział dziesięć drużyn, które musiały zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami, takimi jak krzyżówka, puzzle, wykreślanka oraz test, wszystkie związane z pielgrzymkami św. Jana Pawła II do Polski. Uczestnicy wcześniej przygotowali także transparenty nawiązujące do tematu konkursu.

Najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3, która zdobyła pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło uczniom z bełchatowskiej „Czwórki”, a trzecie zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Łękińsku. Wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca, podczas obchodów Dnia Patrona Miasta.

Konkurs „Pontyfikat św. Jana Pawła II” jest cyklicznym wydarzeniem, które nie tylko sprawdza wiedzę młodych ludzi, ale również zachęca ich do pogłębiania swojej wiedzy o Papieżu Polaku. Uczestnicy i organizatorzy podkreślają, że to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim doskonała okazja do nauki i rozwoju.


Wg inf z: UM Bełchatów