Zmiana kolejności robót drogowych: najpierw os. Ludwików, później Dolnośląskie
Zmiany w harmonogramie robót drogowych na osiedlach Ludwików i Dolnośląskim

Prace drogowe w ramach Polskiego Ładu II na osiedlu Dolnośląskim zostaną opóźnione. Firma DOMAX poinformowała, że w pierwszej kolejności roboty ruszą na osiedlu Ludwików, a nie jak wcześniej planowano, na osiedlu Dolnośląskim.

  1. Prace drogowe na osiedlu Ludwików rozpoczną się 12 czerwca.
  2. Opóźnienie robót na osiedlu Dolnośląskim.
  3. Zakres prac obejmuje ulice Braci Śniadeckich, Wagnera, H.Konopackiej oraz Ślusarskiego.
  4. Miasto Bełchatów realizuje projekt o wartości 31,6 mln złotych.

Ze względu na kwestie logistyczne oraz organizacyjne, firma DOMAX zdecydowała się rozpocząć prace drogowe na osiedlu Ludwików. Prezes firmy poinformował o tej zmianie podczas spotkania z prezydentem miasta. Wykonawca miał pierwotnie rozpocząć prace na osiedlu Dolnośląskim 13 czerwca, jednak ze względu na nowe ustalenia, roboty na tym osiedlu zostaną przesunięte na późniejszy termin.

Roboty na osiedlu Ludwików obejmą ulice Braci Śniadeckich, Wagnera, H.Konopackiej oraz Ślusarskiego. W ramach prac zostanie wyłożona warstwa wyrównująca, wyrównane studzienki oraz położona pierwsza warstwa asfaltu. Te działania mają na celu poprawę jakości dróg i komfortu mieszkańców.

Projekt „Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Miasta Bełchatowa” jest realizowany w ramach Polskiego Ładu II. Miasto pozyskało na ten cel 25 mln złotych z funduszu, a całkowita wartość projektu wynosi 31,6 mln złotych. Pozostała kwota pochodzi z miejskiego budżetu. Realizacja wszystkich zaplanowanych zadań wiąże się z pewnymi uciążliwościami dla kierowców, dlatego mieszkańcy powinni na bieżąco śledzić informacje o planowanych pracach.

Okres letni jest najbardziej korzystny na prowadzenie robót drogowych ze względu na mniejszy ruch w mieście oraz sprzyjające warunki atmosferyczne. W związku z tym, przez całe wakacje można się spodziewać wielu prac drogowych na terenie miasta. Na stronie miejskiej będą zamieszczane mapki wizualizujące objazdy i informacje o zmianach w organizacji ruchu drogowego, aby mieszkańcy mogli lepiej się przygotować na ewentualne utrudnienia.

Firma DOMAX prowadzi na terenie miasta wiele inwestycji drogowych, a zmiana harmonogramu prac ma na celu optymalizację działań i minimalizację uciążliwości dla mieszkańców. Warto śledzić miejską stronę internetową, aby być na bieżąco z planowanymi pracami i zmianami w ruchu drogowym.


Według informacji z: UM Bełchatów