Plakat promujący wydarzenie Udział we wszystkich wydarzeniach organizowanych w ramach Festiwalu Sztuki Jabłka jest nieodpłatny

Na zakończenie Festiwalu Sztuki Jabłka prawdziwa gratka dla miłośników teatrów ulicznych. Na placu Narutowicza aktorzy krakowskiej sceny Kalejdoskop wystawią spektakl „Serce Don Juana w ogniu”. Nie zabraknie też spektakli muzycznych, koncertów, a także warsztatów.

 

 

Niedzielę z Festiwalem Sztuki Jabłka rozpocznie muzykujące małżeństwo. Marta i Andrzej Młynarczykowie prywatnie prowadzą kreARTywkę, w której dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu gry na instrumentach. 25 września o 16:30 w Vinyl Pub & Cocktail Bełchatów zaprezentują się w repertuarze  zarówno muzyki klasycznej jak i rozrywkowej.

 

 

O godzinie 17.00 w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury rozpoczną się warsztaty. „Holistycznie - szarlotka czy jabłecznik” to kolejna nietuzinkowa propozycja Festiwalu Sztuki Jabłka. Podczas spotkania z udziałem psychoterapeutek uczestnicy będą rozkładać „życie” na części pierwsze, korzystając przy tym z różnych powiedzonek i fraz o jabłku. Będzie to próba zmierzenia się z przekonaniami, wartościami i celami w życiu.

 

 

Kolejny przystanek niedzielnej odsłony Festiwalu Sztuki Jabłka o 18:00 w sali widowiskowo- teatralnej MCK PGE Giganty Mocy. Koncertem "Kolory miłości" w muzyczną podróż, w piękny świat nostalgii, życzliwości i delikatności zabierze nas Elżbieta Wesołowska i jej podopieczni. Podobno miłość to barwna tęcza naszych emocji. Jakie kolory odkryjemy podczas występu? Artyści zapewniają, że będzie ciepło, promiennie i wzruszająco, bo szara reneta wcale nie musi być szara!

 

 

Na zakończenie 6. edycji Festiwalu Sztuki Jabłka "Serce Don Juana w ogniu" niezwykły spektakl teatru ulicznego, który zostanie wystawiony na placu Narutowicza. Będzie to niezwykłe widowisko teatralne, w wykonaniu aktorów Sceny Kalejdoskop, oparte na osławionej historii Don Juana - fascynującego, niewiernego kochanka, który swoimi miłosnymi podbojami zadziwiał, gorszył i wzbudzał zazdrość.

W przedstawieniu możemy podziwiać kunszt szczudlarzy, niezmiernie plastyczną, a przy tym futurystyczną oprawę sceniczną oraz niesamowite maski. Piękna muzyka klasyczna prowadzi widza od pierwszej do ostatniej sekundy przez meandry namiętności ludzkiej duszy. Wszystko to sprawia, że jest to niezapomniane przeżycie z pogranicza teatru, baletu i misterium.

 

 

KR