Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Bełchatów

zdrowa skóra

Skóra jest naszą okładką, która od razu rzuca się w oczy. Przede wszystkim jest to jednak ważny organ, który wymaga szczególnej troski i bardzo dużo mówi o naszym ogólnym stanie zdrowia. Często dbając o zewnętrzną powierzchnię skóry, zapominamy, że wystąpienie stanów zapalnych i trądziku, uczucie suchości i utrata elastyczności może być wynikiem złego odżywiania. Dostarczanie do tkanek pożytecznych mikroelementów jest znacznie ważniejsze niż stosowanie najbardziej reklamowanych kremów czy najdroższych peelingów. Zdrowa, zbilansowana dieta to gwarancja pięknej i zdrowej skóry. Jakie produkty negatywnie wpływają na naszą skórę? Co jeść, aby utrzymać skórę w najlepszej kondycji?

Główni wrogowie naszej skóry

Jednym z głównych produktów wywołujących wysypkę na twarzy są wypieki. Pyszne produkty wykonane z mąki zawierają duże ilości cukru i tłuszczów, w tym tłuszczów trans. Niektóre substancje, których organizm nie jest w stanie przetworzyć i usunąć, pozostają we krwi. A ponieważ nie mają, dokąd być przetransportowane, toksyny próbują przedostać się przez pory skóry. W rezultacie gruczoły łojowe nie radzą sobie z obciążeniem, zapychają się, co prowadzi do powstawania wysypek i zaskórników. Aby poprawić sytuację, warto ograniczyć tłuszcze zwierzęce i zamienić je na roślinne. Powinniśmy jeść oliwę z oliwek, olej lniany lub olej słonecznikowy tłoczony na zimno. Oleje roślinne pozytywnie wpływają na stan skóry, zapobiegając zatykaniu porów. Jeśli zauważymy problemy skórne, powinniśmy również monitorować obecność orzechów w jedzeniu. Z jednej strony są bardzo przydatne i bogate w różne witaminy i minerały, ale w dużych ilościach mogą pogorszyć stan skóry. Najważniejsze jest jednak to, aby z diety wykluczyć jak największą ilość smażonego, pikantnego, słonego, a także ograniczyć alkohol.

Prawidłowe odżywianie dla pięknej skóry

Aby nasza skóra była piękna i czysta, powinniśmy dodać do codziennej diety warzywa, owoce i jagody. Inne zdrowe potrawy to brązowy ryż, chude mięso (kurczak, indyk) i ryby. Wszelkiego rodzaju sfermentowane przetwory mleczne wspomagają również oczyszczanie organizmu - poprawiają pracę układu pokarmowego, umożliwiając eliminowanie szkodliwych substancji. Powinniśmy również jeść więcej pokarmów zawierających witaminę C, takich jak pomarańcze, kiwi, brokuły, truskawki, jagody i czarne porzeczki. Jedząc te owoce i warzywa, pomagamy swojemu organizmowi w produkcji kolagenu, który wzmacnia naczynia krwionośne odżywiające skórę. Jeśli mamy suchą, szorstką skórę, która wygląda na zmęczoną, jej kondycję poprawią warzywa bogate w beta-karoten, takie jak papryka, ciemnozielone warzywa liściaste doprawione olejem lnianym lub siemieniem lnianym. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zdrowy catering dietetyczny Bełchatów i dieta pudełkowa.