43. Dni Bełchatowa: Koncerty i atrakcje na rozpoczęcie wakacji
Rozpoczynamy odliczanie do 43. Dni Bełchatowa! W dniach 21-23 czerwca czeka nas niezapomniane święto miasta pełne muzyki, rozmaitych atrakcji i wspólnej zabawy. Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku czy muzycznych upodobań.
  1. Różnorodny program muzyczny: hip-hop, disco polo, rock, folk.
  2. Występy lokalnych artystów i grup działających przy MCK.
  3. Atrakcje dla dzieci i rodzin: jarmark, zabawy, warsztaty.
  4. Prezentacja zabytkowych pojazdów przez Automaniaków Klasyków.

W piątek, 21 czerwca, inaugurujemy święto muzyką hip-hopową. Na scenie plenerowej za Gigantami Mocy wystąpią zarówno lokalni artyści, jak i gwiazdy tego gatunku. Wieczór zakończy koncert O.S.T.R., który z pewnością przyciągnie młodszych miłośników muzyki.

Sobotnie popołudnie, 22 czerwca, to czas na tradycyjne występy przedszkolaków oraz grup działających przy Miejskim Centrum Kultury. Będą to m.in. Artia, A’vista, Progress czy Chór Pasjonata UTW. Następnie, na scenie pojawią się gwiazdy muzyki biesiadnej i disco polo. Topky oraz Skolim, bijący rekordy popularności, z pewnością rozgrzeją publiczność. Wieczór zakończy zabawa z DJ-em, która potrwa do późnych godzin nocnych.

Niedziela, 23 czerwca, to dzień pełen różnorodnych występów, od muzyki folklorystycznej po rock. Dzień rozpocznie Miejska Orkiestra Dęta, a następnie na scenie pojawią się Grupa Folklorystyczna Rajka oraz laureaci Przeglądu Zespołów Rockowych. Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert Lady Pank, jednej z ikon polskiej muzyki rockowej, poprzedzony występem Lackluster feat. Zalia, młodej i utalentowanej piosenkarki.

Całe wydarzenie uświetni jarmark rozmaitości oraz liczne atrakcje dla najmłodszych. Dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez MCK, spotkać bajkowe postacie, czy spróbować swoich sił w grach plenerowych. Dodatkowo, 22 czerwca, Automaniacy Klasyków zaprezentują swoje zabytkowe pojazdy, które z pewnością zainteresują fanów motoryzacji.

Organizatorem Dni Bełchatowa jest Prezydent Miasta Bełchatowa, a mecenasem i sponsorem wydarzenia PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. To dzięki ich wsparciu możemy cieszyć się tak bogatym programem i licznymi atrakcjami.

Przygotujcie się na trzy dni pełne wrażeń i niezapomnianych chwil. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania!


Na podstawie: UM Bełchatów