16-letni Patryk jest synem policjanta z piotrkowskiej jednostki. Od 2016 roku zmaga się z nowotworem złośliwym. Pomimo choroby jest radosnym i uśmiechniętym dzieckiem, z planami na przyszłość, w której chce zostać architektem. Pomóżmy Patrykowi w tej trudnej walce o zdrowie - przekażmy 1% podatku.

Patryk Wysmyk jest radosnym 16-letnim chłopcem. Jego pasją jest tworzenie pięknych ilustracji i obrazków. W przyszłości chciałby zostać architektem. Jest synem Mariusza, policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. W lutym 2016 roku rodzice Patryka usłyszeli, że ich syn choruje na nowotwór złośliwy – zwojak zarodkowy współczulny, czyli Neuroblastoma IV stopnia z przerzutami do kości. Patryk przeszedł już chemioterapię, operację wycięcia guza, autoprzeszczep, radioterapię i immunoterapię. W lipcu 2017 roku leczenie zostało zakończone sukcesem. Niestety, po roku okazało się, że jest nawrót choroby. Patryk przeszedł kolejną operację i roczną chemioterapię. Stan zdrowia Patryka się poprawił, ale niestety tylko na kilka miesięcy. W lipcu 2020 roku nowotwór znów zaatakował. Po okresie stabilizacji pojawiły się przerzuty a przed tym dzielnym wojownikiem kolejna walka o zdrowie. Po kolejnych cyklach ciężkiej chemii była radioterapia i autoprzeszczep. Aktualnie Patryk jest w trakcie chemioimmunoterapii. Pomimo ciężkich zmagań z chorobą Patryk jest bardzo radosnym chłopcem. Całym sercem wspierają go kochający rodzice, Mariusz i Grażyna oraz młodsza 10-letnia siostra Agatka. Patryk otoczony jest też opieką przez rodzinę i przyjaciół, którzy zawsze go wspierają w tej trudnej walce. Pomimo tych wszystkich zmagań jest radosnym dzieckiem. Patryk nadal chce rozwijać swoje pasje i spełniać swoje marzenia. Został też ilustratorem w książce „Kiry”, której autorką jest Anna Madejak, a premierę miała w grudniu 2020 roku. Patryk jest podopiecznym fundacji Avalon, dzięki której można wspomóc go w walce z chorobą. Piotrkowscy policjanci zachęcają do przekazania 1% podatku, bądź przekazania darowizny na rzecz Patryka. Jego tata od wielu lat służy w piotrkowskiej jednostce, gdzie na co dzień niesie pomoc innym. Teraz MY wspólnie pomóżmy Patrykowi!

Jak pomóc?

 • Przekaż 1% podatku na rzecz Patryka. W zeznaniu podatkowym PIT wypełnij wniosek o przekazanie 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego wpisując:

  KRS: 0000270809 Cel szczegółowy: Wysmyk, 10620

 • Darowiznę można przekazać w formie przelewu lub wpłaty na poczcie podając:

  Fundacja Avalon

  Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

  ul. Michała Kajki 80/82/1, 04-620 Warszawa

  Numer rachunku : 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

  Tytuł wpłaty: Wysmyk, 10620

 • Przelew na telefon BLIK

  Fundacja Avalon: 666 324 328

  Pamiętaj, w tytule podaj Wysmyk, 10620

 • SMS Charytatywny

  Chcesz pomóc? Wyślij SMS o treści POMOC 10620 na numer 75 165

 • Jak jeszcze możesz pomóc? Wejdź na stronę helpuj.pl, gdzie znajdziesz zbiórki na pomoc Podopiecznych Fundacji Avalon.

st. asp. Izabela Gajewska

 

 • ulotka fundacji Avalon z informacją jak pomóc Patrykowi
 • Ulotka Fundacji Avalon z informacją w jaki sposób pomóc Patrykowi
 • Patryk wraz z rodzicami Grażyną i Mariuszem oraz młodszą siostrą Agatką podczas Świąt 2021
 • Patryk wraz z tatą i siostrą
 • Patryk w policyjnej czapce