45-latek wsiadł za kierownicę toyoty i jazdę zakończył doprowadzając do zdarzenia drogowego z ciężarową scanią. Miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Stracił już prawo jazdy. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz poważne konsekwencje finansowe.

Zdarzenie miało miejsce 19 stycznia 2022 roku, około godziny 22:30 na drodze K-74 w miejscowości Kolonia Rusiec w powiecie bełchatowskim. Na miejscu funkcjonariusze Posterunku  Policji w Klukach zastali 57-letniego kierowcę pojazdu marki Scania. Oświadczył on, że jadąc drogą K-74 w kierunku Bełchatowa z drogi podporządkowanej, wprost pod koła jego pojzdu wjechał kierujący toyotą. Na szczęście w wyniku tej kolizji nikt nie odniósł obrażeń, jednak po zdarzeniu kierowca toyoty oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci odnaleźli nieodpowiedzialnego 45-letniego kierowcę na terenie pobliskiej stacji paliw. Był on nietrzeźwy, miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. W rozmowie z policjantami przyznał się do spowodowania zdarzenia drogowego. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Został on zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz poważne konsekwencje finansowe. Musi liczyć się też z odpowiedzialnością za spowodowanie kolizji drogowej.


Apelujemy o bezwzględną trzeźwość za kierownicą! Pamiętajmy, że sami jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy również, że kierowanie autem w zimowych warunkach wymaga od nas dodatkowej ostrożności, przewidujmy zagrożenia. Kiedy w czasie jazdy towarzyszą nam opady atmosferyczne, a na drodze jest ślisko sami zadbajmy o bezpieczną podróż. W takich warunkach pokonywanie zakrętów, wyprzedzanie, wymijanie mogą być bardzo niebezpieczne. Kierowcy podczas podróżowania przede wszystkim muszą dostosować swoją technikę jazdy do warunków pogodowych i jechać w myśl zasady: "wolniej, znaczy bezpieczniej". Te zasady oraz odpowiedzialność, uwaga, skupienie, bezwzględne zachowanie trzeźwości za kierownicą i empatia wobec innych, to gwarancja bezpiecznego poruszania się po drogach.


nadkom. Iwona Kaszewska

  • miejsca kolizji
  • miejsca kolizji
  • miejsca kolizji