Jarmark świąteczny to tylko jedna z propozycji, na pierwszy weekend  grudniaJarmark świąteczny to tylko jedna z propozycji, na pierwszy weekend grudnia

 

Jarmark świąteczny, występy muzyczne i MotoMikołaje- zapowiada się ciekawy i pełen atrakcji weekend. Ruszamy w sobotę,  już od godziny 12.00 na placu Narutowicza przy Gigantach Mocy. 

 

W najbliższy weekend, 4-5 grudnia będzie można już poczuć świąteczny klimat. Plac Narutowicza rozbłyśnie światełkami i ozdobami. Przed Miejskim Centrum Kultury najmłodszych cieszyć będzie ośmiometrowa choinka i ustawione obok sanie z reniferami. Będzie też można usłyszeć świąteczne piosenki, ale nie tylko.

 

W sobotę w samo południe rozpocznie się kiermasz świąteczny z wizytą  Mikołaja. Jest to dwudniowa atrakcja, która zorganizowana zostanie na placu Narutowicza. W tym roku w nieco innej lokalizacji, bo za budynkiem MCK Giganty Mocy, przy scenie plenerowej. W holu MCK PGE Giganty Mocy już od 13:00 na chętnych czekać będą specjaliści, którzy poprowadzą warsztaty tworzenia tradycyjnych ozdób świątecznych. Od godziny 14:00 na scenie plenerowej o muzyczny charakter świąt zadbają dzieci z przedszkoli i młodzież z bełchatowskich szkół.

 

Będzie również pokaz florystyczny „Świąteczny las” i prezentacja arborystów i dendrologów, to doskonała okazja, by sporo dowiedzieć się o drzewach.  Także w sobotę, na scenie sali widowiskowo-teatralnej MCK PGE Giganty Mocy, dzieci w wieku od 6 do 10 lat, będą prezentować swoje umiejętności wokalne w konkursie „Małe Gwiazdy”. O godzinie  20:30 Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Syjon zaprasza na „Koncert bez barier, przez Maryję do trzeźwości” poprzedzony prelekcją ks. Andrzeja Michalaka.

 

4 i 5 grudnie kino Kultura zaprasza na filmowe mikołajki. Niedzielny kiermasz świąteczny rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 18:00. Oprócz asortymentu oferowanego przez ponad 40 wystawców będą też atrakcje, między innymi mikołajkowa strefa kreatywności, koncerty z piosenkami świątecznymi w wykonaniu najmłodszych mieszkańców, a także i Promieni Bełchatowa – to o godzinie 14:00.

 

Przez cały dzień kiermaszowi towarzyszyć będą MotoMikołaje z klubu Sons of North Bełchatów. Na Gigołajki, czyli warsztaty „Moc upominku” zaprasza w tym dniu MCK PGE Giganty Mocy.    

 

KR

 

Plakat promujący miejskie wydarzenie Plakat promujący miejskie wydarzenie