Laureatów konkursu poznamy podczas Dożynek PrezydenckichLaureatów konkursu poznamy podczas Dożynek Prezydenckich

 

Trwa nabór do II Edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Tematem przewodnim tegorocznej odsłony są ,,Ostatki w polskiej tradycji”. Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch etapach – wojewódzkim i ogólnopolskim. Termin zgłoszeń upływa 28 lutego 2022 roku.

 

Pierwsza dama zaprasza do udziału w Konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Tegoroczny temat przewodni to „Ostatki w polskiej tradycji”. W zamieszczonym w mediach społecznościowym nagraniu (udostępnionym również poniżej artykułu) Agata Kornhauser-Duda podkreśla, że bardzo zależy jej na tym, aby w konkursie wzięło udział jak najwięcej Kół.

 

Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch etapach. Pierwszy (wojewódzki), podobnie jak w poprzedniej edycji – będzie mieć formułę online. Etap ogólnopolski planowany jest w formie stacjonarnej. Zwycięzcy etapu wojewódzkiego zaprezentują się w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” i Tadeusza Sygietyńskiego w Otrębusach, natomiast ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się podczas Dożynek Prezydenckich.


Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?


Koła Gospodyń Wiejskich zgłaszają się samodzielnie do 28 lutego 2022 roku poprzez przesłanie pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.:

 

  • poprawnie wypełnionej i podpisanej karty zgłoszeniowej (w wersji *.pdf oraz *.doc/docx),
  • potwierdzenia wpisu Koła do odpowiedniego rejestru,
  • krótkiego amatorskiego materiału audiowizualnego przygotowanego i nagranego przez Koło, trwającego nie dłużej niż 120 sekund, promującego działalność Koła.


Materiał audiowizualny powinien: zawierać nazwę KGW oraz logo (w przypadku Kół, które nie posiadają loga, w materiale powinna znaleźć się nazwa Koła), prezentować najważniejsze informacje o Kole, w tym profil działalności oraz informacje o realizowanych przez Koło inicjatywach.


Materiał należy przesłać w formie jednego pliku, z wykorzystaniem jednej z platform do przesyłania plików (np. WeTransfer, FromSmash, MyAirBidge), a wygenerowany link przesłać w treści e–maila zawierającego kartę zgłoszeniową.


Szczegółowe informacje na temat warunków uczestnictwa w konkursie oraz zasad jego przeprowadzenia, znajdują się w regulaminie, który wraz z kartą zgłoszeniową znajduje się na prezydent.pl/malzonka-prezydenta.

 

AP

 

 

Plakat fot. II Konkursu dla Kół Gospodyń WiejskichPlakat fot. II Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich