Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Bełchatów

Mieszkanie dla singla – jak urządzić?

Kawalerki czy mikroapartamenty, czyli mieszkania idealne dla singli, mają jedną zasadniczą wadę – niewielki metraż. Aby na 20 czy 25 metrach kwadratowych urządzić funkcjonalną przestrzeń do życia, konieczna jest kreatywność. Zobacz, jak wygodnie zaaranżować dla siebie takie mieszkanie.

Kolor ma znaczenie – na jaki odcień pomalować ściany?

Jeżeli Twoje mieszkanie składa się z dużego pomieszczenia, które będzie pełnić jednocześnie funkcję kuchni, salonu i sypialni, to podstawą jest jego optyczne powiększenie. Możesz to zrobić za pomocą kolorów – sprawdzą się jasne, pastelowe barwy. Nie stawiaj jednak tylko na jeden odcień. Dlaczego?

Wykorzystując dwa lub nawet trzy kolory, możesz wyróżnić różne strefy. To sprawdzony sposób, dzięki któremu Twoje mieszkanie zyska wyodrębnioną część kuchenną i część przeznaczoną do wypoczynku.

Urządzając mieszkanie o niewielkiej powierzchni, zastosuj się do zasad minimalizmu. Masywne meble i liczne akcesoria mogą wywołać uczucie przytłoczenia – w takiej przestrzeni trudno o relaks. Właśnie dlatego – poza pastelowymi farbami – zdecyduj się tylko na niezbędne sprzęty. Najlepiej, aby one również były w jasnych kolorach.

Salon z aneksem kuchennym – o czym pamiętać?

W kawalerce, w której pokój połączony jest z kuchnią, z reguły brakuje miejsca na jadalnię z dużym stołem. Alternatywnym rozwiązaniem, które może sprawdzić się również w Twoim przypadku, jest zastosowanie barku. W ten sposób zyskasz dodatkowy blat – może on służyć zarówno jako dodatkowa przestrzeń robocza podczas przygotowywania posiłków, jak i jako stół.

W mieszkaniach zajmowanych przez singli, którzy często spożywają posiłki na mieście, barek sprawdzi się doskonale. Z jednej strony to spora oszczędność miejsca, z drugiej funkcjonalne rozwiązanie, które doskonale pasuje do nowoczesnej kuchni.

Zdecydowałeś się na większe mieszkanie z osobną kuchnią? Aby powiększyć dostępne miejsce, wybierz zabudowę pod sam sufit. W ten sposób zyskasz dodatkową przestrzeń, w której będziesz mógł przechowywać swoje rzeczy.

Przytulna sypialnia z garderobą dla singla

Nowe mieszkania na sprzedaż w Łodzi projektowane z myślą o singlach często nie posiadają dodatkowej sypialni – konieczne jest połączenie funkcji salonu z pokojem do nocnego wypoczynku. Jeżeli jednak zdecydowałeś się na mieszkanie, w którym można wygospodarować sypialnię, to pozostaje odpowiednio ją urządzić. Poza łóżkiem i stolikiem nocnym, w tym pomieszczeniu powinna znaleźć się też garderoba.

Nie musisz kupować szafy, aby wygospodarować kącik z ubraniami. W niewielkiej sypialni lepiej sprawdzi się zabudowa ścienna. Pozwoli ona w pełni zagospodarować posiadaną przestrzeń. Dodatkowo w tym przypadku to Ty zdecydujesz o rozmieszczeniu półek – w rezultacie garderoba będzie dostosowana do Twoich potrzeb.

W ostatnich latach modne jest łączenie sypialni z pokojem kąpielowym. Myślisz o takim rozwiązaniu? Jeżeli kupujesz mieszkanie z rynku pierwotnego, wystarczy uzgodnić z deweloperem kwestię wprowadzenia zmian w projekcie. W przeciwnym razie czekają na Ciebie formalności – nie obejdzie się bez pomocy projektanta.