Profesjonalny doradca podatkowy pomoże rozwiać wątpliwości w każdej sprawie związanej z opodatkowaniem firmyProfesjonalny doradca podatkowy pomoże rozwiać wątpliwości w każdej sprawie związanej z opodatkowaniem firmy

 

Po raz kolejny bełchatowscy przedsiębiorcy oraz osoby dopiero planujące otwarcie własnego biznesu mogli skorzystać z bezpłatnych porad doradcy podatkowego. Specjaliści z Krajowej Izby Doradców Podatkowych regularnie pomagają przedsiębiorczym bełchatowianom w odpowiedzialnym zarządzaniu firmą. Kolejne spotkanie odbędzie się na przełomie lutego i marca.

 

Bezpłatne spotkania z doradcą podatkowym dedykowane są właścicielom firm oraz osobom dopiero myślącym o otwarciu własnej działalności. Chętni z takiej formy wsparcia mogą korzystać od lipca 2018 roku, kiedy to prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska podpisała porozumienie z łódzkim oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych. – Pomoc profesjonalnego doradcy w dużym stopniu wpływa na sukces w biznesie. Może nie tylko przynieść firmie spore oszczędności, ale także pozwoli uniknąć popełnienia brzemiennych w skutki błędów. Cieszę się, że bełchatowianie chętnie korzystają z naszej inicjatywy – mówi prezydent Czechowska.

 

Zazwyczaj pomoc specjalisty kojarzy się z dużymi kosztami, ale właściciele firm mogą uzyskać ją za bezpłatnie. – Na razie nasze możliwości są raczej skromne a na samym początku chcielibyśmy maksymalnie ograniczyć ponoszone przez nas nakłady finansowe. To nasz pierwszy biznes i dlatego chcemy poradzić się kogoś, kto faktycznie zna się na rzeczy. Nie oszukujmy się, samemu trudno połapać się w gąszczu ciągle zmieniających się przepisów – tłumaczy pan Mateusz, który w magistracie spotkał się z doradcą podatkowym.

 

Fachowa wiedza na temat wszelkich aspektów prawnych związanych z podatkami pozwala na odprowadzanie ich we właściwy i najbardziej odpowiedni dla konkretnego rodzaju prowadzonej działalności sposób. Jak mówi Urszula Walo z Krajowej Izby Doradców Podatkowych, która udzielała porad przedsiębiorczym bełchatowianom, warto już na samym początku dowiedzieć się, jakie są sposoby płacenia podatków i jakie obowiązują przy tym zasady. – Warto zastanowić, czy najbardziej wskazana będzie dla nas kasa rejestrująca czy trzeba wejść w podatek VAT. Przedsiębiorcy są przekonani, że VAT to jest również podatek dochodowy, a to przecież nie tak. VAT to podatek od wartości dodanej, ale to nie jedyna forma opodatkowania. Można być np. na ryczałcie, na karcie podatkowej, na zasadach ogólnych lub podatku liniowym – dodaje Urszula Walo.

 

Bełchatowianie coraz chętniej korzystają z możliwości uzyskania bezpłatnej porady, najczęściej ze specjalistami spotykają się osoby stawiające dopiero pierwsze kroki w świecie biznesu. – Zdarza się, że udzielamy informacji, gdzie taki poczatkujący przedsiębiorca powinien się udać, mam tu na myśli Urząd Miasta, ZUS czy Urząd Skarbowy. Zdarzają się także pytania z zakresu kadr i płac. Zawsze staramy się, aby osoba podczas naszego spotkania uzyskała kompleksową pomoc i doradztwo w zakresie prowadzonej przez nią działalności – dodaje doradca Urszula Walo.

 

Korzystając z wiedzy i wsparcia fachowca przedsiębiorca może oczekiwać o wiele więcej, niż tylko prowadzenia ksiąg, spraw kadrowo-płacowych czy sporządzania deklaracji. Doradca podatkowy zajmuje się także planowaniem podatkowym w zakresie różnych działań gospodarczych oraz opiniowaniem od strony podatkowej podpisywanych dokumentów (w tym także umów). To jednak nie wszystko. Warto pamiętać, że doradca może pomóc równie w sprawach związanych z międzynarodowym prawem podatkowym, a także podpowiedzieć, jak korzystać z pomocy publicznej – głównie z funduszy unijnych.

 

Organizowane przez miasto bezpłatne spotkania z doradcą podatkowym organizowane są cyklicznie. Najbliższe planowane jest na przełomie lutego i marca.

 

AP

 

Podczas bezpłatnych spotkań z doradcą bełchatowianie moga uzyskać szeroką i kompleksową wiedzę na temat podatkówPodczas bezpłatnych spotkań z doradcą bełchatowianie moga uzyskać szeroką i kompleksową wiedzę na temat podatków