Maturzyści zatańczyli do poloneza Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz"Maturzyści zatańczyli do poloneza Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz"

 

Maturzyści z III Liceum Ogólnokształcącego oficjalnie rozpoczęli odliczanie do matury. Przemówienia, podziękowania, tradycyjny polonez, a potem zabawa do rana – tak wyglądała studniówka uczniów klas trzecich popularnego Mickiewicza. Teraz przed abiturientami czas intensywnej nauki przed majowym maratonem maturalnym.

 

Ćwiczyli przez trzy miesiące, by wyjątkowo uroczyście rozpocząć swój bal studniówkowy. Mowa o maturzystach z III Liceum Ogólnokształcącego. 12 eleganckich par przy dźwiękach poloneza Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz” Andrzeja Wajda tanecznym krokiem otworzyło zabawę. Piękne, czarne suknie i szykowne garnitury tylko podkreślały doniosłość tej chwili. Później był czas na podziękowania od uczniów dla wychowawców i nauczycieli za trud włożony w nauczanie.

 

Mickiewicz to jedyne miejskie liceum, o czym przypomniał wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański, który złożył maturzystom najlepsze życzenia. - Przed Wami jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Życzę, by jego wyniki były dla Was jak najbardziej pomyślne, by pozwoliły realizować się w kolejnych latach życia. Bardzo często to od tych wyników zależeć będzie to, gdzie podejmiecie pracę, w jakich miejscach przyjdzie Wam żyć. Oby spełniły się wszytkie Wasze marzenia i plany - mówił wiceprezydent Politański.

 

Na balu nie zabrakło także powinszowań oraz życzeń od dyrekcji szkoły. - Bardzo jest nam miło, że możemy gościć na tym wyjątkowym balu. Ten wieczór z pewnością zapamiętacie na długo. Ma on także wymiar symboliczny, bo za 100 dni usiądziecie nad arkuszami egzaminacyjnymi i wtedy poczujecie, że coś sie kończy, ale też coś się zaczyna, że przekroczyliście próg młodzieńczości i wkraczacie w dorosłość. Chcę Was prosić, byście nie szli na skróty. Pamiętajcie, że tylko ciężka i uczciwa praca przynosi efekty. Życzę Wam fantastycznej zabawy. Chwilo trwaj - mówiła dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego Ewa Mękarska

 

Teraz przed uczniami ostatnich klas III LO – ogólnej, psychologiczno-społecznej oraz prawno-ekonomicznej - czas intensywnej nauki. Do pierwszego egzaminu zostało bowiem 99 dni. Już 4 maja młodzież napisze pisemny test z języka polskiego. Dzień później maturzyści zmierzą się natomiast z matematyką, a 6 maja – z językiem angielskim. W późniejszych dniach zaplanowano egzaminy pisemne i ustne z kolejnych przedmiotów. Wyniki tegorocznych matur poznamy 3 lipca.

 

AP

 

>>>>> Fotorelacja ze Studniówki Mickiewicza 2020

 

Wiceprezydent Łukasz Politański życzył młodzieży dobrej zabawy oraz najlepszych wyników maturalnychWiceprezydent Łukasz Politański życzył młodzieży dobrej zabawy oraz najlepszych wyników maturalnych