Ekspert od cyberzagrożeń i uzależnień wystąpi w Domiechowicach - bezpłatne szkolenie dla rodziców i nauczycieli

Ekspert od cyberzagrożeń i uzależnień wystąpi w Domiechowicach - bezpłatne szkolenie dla rodziców i nauczycieli

FOT. Policja Bełchatów

Dr hab. prof. Mariusz Z. Jędrzejko, specjalista od profilaktyki uzależnień i bezpieczeństwa młodzieży, poprowadzi 8 czerwca szkolenie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Domiechowicach. Organizatorzy - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie, wójt gminy oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - zapraszają rodziców, opiekunów i pedagogów.

Szkolenie rozpocznie się o godzinie 16:00 w budynku szkoły przy ulicy Grabowej 80. Tematyka obejmuje uzależnienia behawioralne, cyberprzemoc, nadmierne korzystanie z mediów społecznościowych oraz kryzysy emocjonalne młodych ludzi. Organizatorzy podkreślają, że współczesne zagrożenia wymagają systemowych działań profilaktycznych i ścisłej współpracy między szkołą, rodziną oraz instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo dzieci.

Uczestnicy poznają aktualne trendy w zakresie zagrożeń społecznych i cyberzagrożeń, a także praktyczne metody profilaktyczne. Partnerem wydarzenia jest Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości, co wskazuje na poważne podejście do tematu bezpieczeństwa cyfrowego najmłodszych.

Warto zwrócić uwagę, że podobne inicjatywy rzadko przyciągają tłumy, podczas gdy problem uzależnień behawioralnych i cyberprzemocy dotyka coraz większej liczby rodzin. Fakt, że organizatorzy angażują zarówno policję, jak i wysoko postawionego eksperta akademickiego, świadczy o tym, że lokalne służby dostrzegają skalę zjawiska. Pytanie brzmi, czy rodzice z Bełchatowa i okolic wykorzystają tę szansę - doświadczenie pokazuje, że najczęściej na takich spotkaniach pojawiają się osoby, które problem już znają, podczas gdy ci, którzy go nie dostrzegają, pozostają w domu.

na podstawie: KPP Bełchatów.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Bełchatów). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.