Bełchatowianie triumfują na Pucharze Świata w Nordic Walking
Bełchatowscy sportowcy z Klubu Sportowego Nordic Walking zdobyli aż 17 statuetek podczas Pucharu Świata w Tirano. To prawdziwy triumf, który potwierdza ich pozycję w światowej czołówce.
  1. Bełchatowianie zdobyli 13 indywidualnych nagród.
  2. Rodzina Ostrowskich triumfowała w kategorii rodzinnej.
  3. Sztafeta żeńska obroniła tytuł mistrzowski.
  4. Klub Sportowy Nordic Walking Bełchatów został najlepszą drużyną zawodów.

Podczas Pucharu Świata Nordic Walking we włoskim Tirano, zawodnicy Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów zdobyli łącznie 17 statuetek. To imponujący wynik, który jest owocem ciężkiej pracy, wytrwałości i ogromnej pasji do nordic walking. Klub podzielił się swoją radością na Facebooku: „Z ogromną dumą i przepełnieni emocjami dzielimy się z Wami fantastyczną wiadomością. Podczas Nordic Walking World Cup Tirano 2024 nasi dzielni reprezentanci sięgnęli łącznie po 17 statuetek.”

W kategorii indywidualnej bełchatowianie zdobyli aż 13 nagród. Na dystansie 21 km Mariusz Podolak zajął 3. miejsce w kategorii open oraz 1. w kategorii wiekowej. Agnieszka Krawętek świetnie spisała się na 10 km, zdobywając 3. miejsce w kategorii open i 1. w swojej kategorii wiekowej. Barbara Wójcik i Krzysztof Marczak również osiągnęli znakomite wyniki w swoich kategoriach wiekowych na tym dystansie.

Najkrótszy dystans, 5 km, przyniósł kolejne sukcesy. Katarzyna Ostrowska i Tomasz Ostrowski zdobyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych, a Anna Ostrowska, Agnieszka Kalecińska i Marcin Świerczyński zajęli trzecie miejsca. Anna Motyl zdobyła 1. miejsce w kategorii wiekowej i 4. w kategorii open.

Rodzina Ostrowskich – Katarzyna, Tomasz, Anna i Kamil – triumfowała w kategorii rodzinnej, pokazując swoją bezkonkurencyjność. Również sztafeta żeńska z Bełchatowa obroniła tytuł mistrzowski z ubiegłego roku, potwierdzając swoją dominację w tej dyscyplinie.

Wszystkie te sukcesy przyczyniły się do zdobycia przez Klub Sportowy Nordic Walking Bełchatów tytułu najlepszej drużyny zawodów. To wspaniałe osiągnięcie, które dostarcza ogromnej dumy zarówno zawodnikom, jak i mieszkańcom Bełchatowa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na międzynarodowej scenie sportowej.

Wg inf z: Urząd Miasta