Dzień Patrona Miasta i Bełchatowski Dzień Rodziny już 16 czerwca
W najbliższą niedzielę mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w obchodach Dnia Patrona Miasta. W planie są zarówno wydarzenia religijne, jak i rodzinne atrakcje. To doskonała okazja, by wspólnie celebrować dziedzictwo św. Jana Pawła II oraz spędzić czas z najbliższymi.
  1. Msza św. w intencji mieszkańców o godz. 12:00
  2. Wręczenie nagród laureatom konkursu o godz. 13:00
  3. Marsz dla Życia i Rodziny o godz. 15:30
  4. Piknik rodzinny z atrakcjami od godz. 16:00

Obchody Dnia Patrona Miasta rozpoczną się od złożenia kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II przy ul. Kościuszki o godz. 11:50. Następnie, o godz. 12:00, w ogrodach parafii pw. Narodzenia NMP odbędzie się msza św. w intencji mieszkańców. Nabożeństwo poprowadzi bp. Witalij Skomarowski, Ordynariusz Łucki i Przewodniczący Episkopatu RKC w Ukrainie.

Po mszy, o godz. 13:00, zaplanowano uroczyste wręczenie nagród laureatom XXI Powiatowego Konkursu „Pontyfikat Świętego Jana Pawła II”. Wydarzenie to odbędzie się również w ogrodach parafii pw. Narodzenia NMP.

O godz. 15:30 z placu Narutowicza wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny”. Uczestnicy przejdą ulicami miasta do ogrodów parafii pw. Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki, gdzie od godz. 16:00 rozpocznie się Bełchatowski Dzień Rodziny.

Piknik rodzinny obfitować będzie w różnorodne atrakcje, w tym gry, zabawy, animacje dla najmłodszych, prezentacje działalności lokalnych placówek oraz wspólną zabawę przy grillu. W trakcie wydarzenia odbędą się także koncerty, podczas których wystąpią laureaci VIII Archidiecezjalnego Dziecięcego Festiwalu Piosenki Papieskiej i Religijnej „Santo Subito” oraz chór Kantylenka ze Szkoły Podstawowej nr 12.

Na obchody serdecznie zapraszają prezydent Patryk Marjan oraz Dziekan Dekanatu Bełchatowskiego ks. kan. Zbigniew Zgoda. To wydarzenie to doskonała okazja, by zjednoczyć się jako wspólnota i wspólnie celebrować ważne dla miasta wartości.


Opierając się na: UM Bełchatów