KPP Bełchatów: Bełchatowscy policjanci wspierali Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Czy można świętować i jednocześnie czuwać nad bezpieczeństwem? Bełchatowska Policja pokazała, że to możliwe podczas finału WOŚP!
  • Bełchatowscy funkcjonariusze aktywnie włączyli się w pomoc WOŚP.
  • Policyjne patrole zabezpieczały imprezy towarzyszące i kwestujących.
  • Interakcje z mieszkańcami i edukacja o bezpieczeństwie w ramach wydarzenia.
  • Policyjne stoisko oferowało gry, quizy i pokazy sprzętu.

Harmonijne połączenie muzyki z misją ochrony porządku publicznego – tak można podsumować rolę policji w trakcie 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bełchatowie. Nie tylko zapewnili spokój i ochronę podczas wydarzenia, ale również podjęli szereg działań, które zbliżyły ich do społeczności lokalnej.

Podczas gdy wolontariusze z puszkami WOŚP przemierzali ulice miasta, funkcjonariusze nieustannie dbali o ich bezpieczeństwo. Ale ich rola nie ograniczała się wyłącznie do patrolowania. Mieszkańcy mieli okazję do wzięcia udziału w interaktywnych grach oraz quizach, które przybliżały im pracę policjanta, a także do poznania wymagań niezbędnych do wstąpienia w policyjne szeregi. Dzieci cieszyły się możliwością zobaczenia, jak wygląda praca technika kryminalistyki czy jakie sprzęty są wykorzystywane przez policję na co dzień.

Bełchatowscy stróże prawa nie zapomnieli również o aspektach prewencyjnych. Oprócz zwracania uwagi na legalność zbiórek, dbali także o to, by najmłodsi uczestnicy finału byli cały czas pod opieką. Warto zaznaczyć, że wydarzenie przebiegło w pełni bezpiecznie, co było efektem sprawnej współpracy z organizatorami oraz zrozumienia i współpracy z zebranymi mieszkańcami. Z pewnością taki finał WOŚP długo pozostanie w pamięci uczestników jako przykład, że pomaganie może iść w parze z dobrą zabawą i edukacją.


Artykuł zaczerpnięty z: KPP Bełchatów