Z udziałem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr odbył się odbiór końcowy instalacji fotowoltaicznej przy Parafii Zesłania Ducha Świętego w Bełchatowie dofinansowanej z tzw. zielonych środków Powiatu. Ale to nie koniec, bo w ciągu zaledwie kilku dni przedstawiciele bełchatowskiego starostwa odebrali kolejne dwie fotowoltaiki dofinansowane w ramach finansowania zadań z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej, które zasilać będą szkoły podstawowe w Parznie i w Kaszewicach.
fotowoltaika parafia-1000-8

- Inwestycje w odnawialne źródła energii chętnie dofinansowujemy, bo ich niezaprzeczalnym efektem ekologicznym jest ograniczenie zapotrzebowania na energię elektryczną produkowaną w sposób konwencjonalny, a przez to sukcesywne ograniczanie emisji CO2 do atmosfery i zużycia surowców energetycznych, co w ostateczności prowadzi do zmniejszenia degradacji środowiska naturalnego – podsumowuje Starosta Dorota Pędziwiatr.
„Rozbudowa instalacji fotowoltaicznej w Parafii Zesłania Ducha Świętego w Bełchatowie” objęła zakup i montaż naziemnego zestawu fotowoltaicznego o mocy 29,43 kWp, składającego się z naziemnej konstrukcji wsporczej wraz z montażem 54 ogniw fotowoltaicznych oraz falownikiem o mocy 30 kWp. Zadanie, którego koszt sięgnął 184,5 tys. zł, Powiat Bełchatowski dofinansował kwotą 140 tys. zł.
Powiat dofinansował również instalacje fotowoltaiczne na dachach budynków Szkoły Podstawowej w Parznie oraz Szkoły Podstawowej w Kaszewicach. Kwota dofinansowania wynosi 113 160 zł, co stanowi 80% całkowitych kosztów w wysokości 141 450 zł.