Amelia Szczegodzińska, podopieczna Hufca Pracy 5-11 w Bełchatowie, uczennica Szkoły Branżowej I Stopnia Nr 2 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Bełchatowie, okazała się najlepsza i zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim etapie konkursu Ochotniczych Hufców Pracy „Sprawny w zawodzie 2023” w kategorii „fryzjer”.
glowne
Tegoroczny, trzeci etap Ogólnopolskiego Konkursu „Sprawny w zawodzie 2023” odbywał się w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi. Zakwalifikowało się do niego 16 uczestników Wojewódzkich Komend OHP – laureatów eliminacji wojewódzkich. Podopieczni rywalizowali w czterech kategoriach zawodowych: fryzjer, kucharz, mechanik pojazdów samochodowych oraz BHP.

Amelia reprezentowała województwo łódzkie w kategorii „fryzjer”. W części teoretycznej i praktycznej konkursu ogólnopolskiego uzyskała największą ilość punków i tym samym stanęła na najwyższym stopniu podium. Pracę młodzieży oceniała komisja, której członkiem był Grzegorz Kozioł - Międzynarodowy Mistrz Fryzjerstwa.

Warto zaznaczyć, że wojewódzki etap konkursu „Sprawny w zawodzie” w kategorii „fryzjer” przeprowadzony został w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Bełchatowie, a jego organizatorem była Łódzka Wojewódzka Komenda OHP we współpracy z Hufcem Pracy w Bełchatowie oraz Zespołem Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Bełchatowie.

Laureatkę konkursu przygotowywała Agnieszka Kwiatkowska, nauczyciel przedmiotów zawodowych fryzjerskich. To dzięki jej pasji oraz zaangażowaniu i talentowi Amelii został osiągnięty tak duży sukces.

„Sprawny w zawodzie” to sztandarowy konkurs OHP, który co roku organizuje Komenda Główna Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie dla uczestników hufców, uczniów szkół branżowych I stopnia. Celem konkursu jest sprawdzenie poziomu przygotowania młodzieży, ich wiedzy i umiejętności, do zdawania zewnętrznych egzaminów zawodowych.
Ewa Szperna - Komendant 5-11 HP