festiwalczekolady wwwTo pierwsze takie wydarzenie w Bełchatowie

 

Wkrótce w centrum miasta zrobi się bardzo, bardzo słodko. Na placu Narutowicza zagości bowiem Festiwal Czekolady i Słodkości, na który serdecznie zaprasza mieszkańców prezydent Mariola Czechowska. To pierwsze tego typu wydarzenie w Bełchatowie. Będzie to doświadczenie nie tylko dla podniebienia, ale też oczu. W czasie festiwalu odbędą się warsztaty i pokazy mistrzów cukiernictwa.

 

 

Czekolada biała, mleczna, gorzka. Praliny, owoce w czekoladzie, fontanny z płynną, gorącą czekoladą, a nawet pikantne dania z sosem czekoladowym. Bełchatów odwiedzą manufakturzyści z różnych stron Polski, którzy przywiozą setki czekoladowych produktów. To wszystko będzie można zobaczyć, a przede wszystkim skosztować podczas Festiwalu Czekolady i Słodkości. Będzie on gościć na placu Narutowicza przez kilka dni, dokładnie od 31 marca do 2 kwietnia.

 

Oprócz różnorodnych czekoladowych wariacji na bełchatowian będzie czekać jeszcze wiele innych atrakcji. – Wśród nich m.in. kreatywne warsztaty z czekoladą i masą cukrową. Maluchy, a pewnie i wśród dorosłych znajdą się chętni, będą mogły zrobić własną tabliczkę czekolady albo udekorować pierniki pod okiem profesjonalistów – mówi Agnieszka Rogaczewska, dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu.  

 

W ramach Festiwalu pojawi się też strefa food trucków. Restauracje na kółkach będą serwować dania z różnych stron świata. – To tylko część atrakcji, jakie się pojawią. Wkrótce podamy więcej szczegółów, dlatego warto śledzić miejską stronę belchatow.pl – dodaje dyrektor Agnieszka Rogaczewska.

 

ADA

 

Plakat promujący Festiwal Czekolady i Słodkości w Bełchatowie

Harmonogram Festiwalu Czekolady i Słodkości