Policjanci z posterunku w Zelowie otrzymali nowy radiowóz. Samochód wart ponad 83 tys. złotych, został dofinansowany z budżetu powiatu kwotą 35 tys., do zakupu dołożyła się także Gmina Zelów i Komenda Głowna Policji.
zdjęcie
Funkcjonariusze komisariatu w Zelowie cieszą się z nowego samochodu służbowego marki Hyundai. Pojazd jest w pełni wyposażony, a syrena alarmowa wydaje głośny i donośny dźwięk. Zelowscy policjanci dotychczas korzystali z dwóch samochodów. Trzeci pojazd to dobra inwestycja w bezpieczeństwo. Na pewno poprawi komfort pracy policjantów.
Kluczyki do nowego samochodu zelowskim policjantom wręczyła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr. Mam nadzieję, że dzięki temu zakupowi policjanci będą mogli jeszcze szybciej reagować na zgłoszenia mieszkańców i docierać do potrzebujących - powiedziała starosta dziękując jednocześnie za poświęcenie policjantów.
W uroczystości przekazania uczestniczyli m.in. wicestarosta powiatu Jacek Bakalarczyk, Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie Grzegorz Czubakowski, poseł Grzegorz Lorek, sekretarz Gminy Zelów Krzysztof Borowski. Oczywiście nie zabrakło zelowskich funkcjonariuszy.
Auto zostało zakupione dzięki dofinansowaniu z powiatu kwotą 35 tys zł, Gmina Zelów dołożyła 10 tys zł, resztę sumy dołożyła Komenda Główna Policji. Przekazany samochód jest najlepszym dowodem na wzorową współprace policji z samorządami.

 
Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji
Starostwo Powiatowe