Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Bełchatów

 

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego bełchatowianie spotykają się w parafii na os. PrzytorzeW rocznicę wprowadzenia stanu wojennego bełchatowianie spotykają się w parafii na os. Przytorze

 

Zbliża się 38. rocznica wprowadzenia w całym kraju stanu wojennego. Wzorem lat ubiegłych bełchatowianie wspólnie uczczą pamięć ofiar grudnia’81, opozycjonistów, osób aresztowanych oraz internowanych. Tradycyjne obchody rocznicowe odbędą się 13 grudnia w parafii Zesłania Ducha Świętego przy al. ks. kard. S. Wyszyńskiego.

 

 

Mieszkańcy Bełchatowa każdego roku pamiętają o rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Nie inaczej będzie tym razem. Obchody rocznicowe zaplanowano na piątek, 13 grudnia. Miejscem spotkania tradycyjnie będzie parafia pw. Zesłania Ducha Świętego na os. Przytorze, przy której znajduje się pomnik upamiętniający ofiary stanu wojennego. Pod nim o godz. 17:30 przedstawiciele władz, instytucji, stowarzyszeń, szkół, a także mieszkańcy złożą kwiaty. Następnie, punktualnie o godz. 18:00 rozpocznie się msza św. w intencji Ojczyzny.

 

Do udziału w uroczystościach organizatorzy: prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, parafia pw. Zesłania Ducha Świętego, Region Piotrkowski NSZZ Solidarność zapraszają również poczty sztandarowe szkół, zakładów pracy, związków zawodowych oraz stowarzyszeń.


O wydarzeniach z okresu stanu wojennego w naszym mieście wciąż pamięta wielu bełchatowian.

 

  >>> O protestach, sabotażu i stanie wojennym w Bełchatowie

KZB

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.