Bełchatowska młodzież usłyszała, jak internet potrafi przejąć kontrolę

FOT. Policja Bełchatów
W Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie policjantka rozmawiała z uczniami klas 7 o tym, jak łatwo wpaść w pułapkę nadmiernego korzystania z internetu i mediów społecznościowych. Spotkanie z asp. Martą Bajor miało pokazać, że życie poza ekranem wciąż ma dla młodych ludzi realną wartość. Uczniowie sami wskazywali, że bez telefonu wybierają ruch, spotkania i rozmowy z bliskimi.
19 maja 2026 roku asp. Marta Bajor spotkała się z uczniami trzech klas 7 Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bełchatowie. Policjantka z bełchatowskiej Policji mówiła o zagrożeniach związanych z nadmiernym korzystaniem z internetu oraz mediów społecznościowych.
W trakcie rozmowy poruszyła temat uzależnienia od telefonu i aplikacji społecznościowych, ciągłego przewijania treści, nadmiaru powiadomień oraz wpływu świata online na koncentrację, relacje rówieśnicze i odpoczynek. Zwróciła uwagę, że równowaga między aktywnością w sieci a codziennym życiem ma znaczenie nie tylko dla samopoczucia, ale też dla sposobu spędzania czasu.
Najmocniejszy moment spotkania przyniosły odpowiedzi samych uczniów. Młodzież mówiła, że bez dostępu do internetu chętnie wybierałaby spotkania ze znajomymi, spacery, sport i rozmowy z bliskimi. To pokazało, że dla wielu nastolatków świat poza ekranem nadal nie jest dodatkiem, tylko realną alternatywą.
Takie spotkania nie kończą problemu, ale trafiają w jego sedno. Jeśli młodzi ludzie zaczynają sami mówić o potrzebie oderwania się od telefonu, to znak, że profilaktyka ma sens i wciąż może zatrzymać narastający problem, zanim przejdzie w coś poważniejszego.
na podstawie: Policja Bełchatów.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Bełchatów). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Mniej oddziałów w przedszkolach, więcej klas w liceum. Radni zajmą się oświatą

Czwarte miejsce na świecie i rekordy Polski. Sukcesy młodych lekkoatletów

Cztery nauczycielki z Bełchatowa awansowały. Odebrały akty mianowania

Ponad 3,5 tys. lamp do wymiany. Bełchatów zyska inteligentne oświetlenie

W Bełchatowie padł rekord zastrzeżeń PESEL. Jednego dnia było ich 112

Trzy miesiące bez placu zabaw. Naprawa kosztuje 17 tys. zł

Ostatni wakacyjny turnus i ważna lekcja. Policjanci przypomnieli dzieciom zasady

Jabłko rusza na scenę MCK - młodzież opowie historię z humorem

Cyrk, taniec i młode talenty. Tak zaplanowano zakończenie wakacji

Murek przy „Trzynastce” przechodzi metamorfozę. Remont obejmie też schody

Radni powiatu wracają po wakacjach. Na stole pieniądze i stypendia

70 lat pszczelarstwa w Bełchatowie. Jubileusz z odznaczeniami

Policjanci sprawdzili drogi do szkół w Bełchatowie. Usterki trafiły do zarządców

Sport na rynku i piracka przygoda. Tak wygląda weekend w gminie Zelów
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Stanu Cywilnego w Klukach - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- Apteki Drużbice, powiat bełchatowski - adresy, telefony, godziny otwarcia
- SPZOZ Szczerców - kontakt, rejestracja, poradnie i badania
- Środowiskowy Dom Samopomocy "Koniczynka" w Bełchatowie - kontakt, godziny, oferta
- Energoserwis Kleszczów - kontakt, BOK i zgłaszanie awarii
- Parafia Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie - msze, kancelaria, kontakt
