Odblaskowy Mikołaj w Kurnosie - policja i wójt rozdali kamizelki najmłodszym

1 min czytania
Odblaskowy Mikołaj w Kurnosie - policja i wójt rozdali kamizelki najmłodszym

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kurnosie Drugim urzędnicy i funkcjonariusze wręczyli dzieciom kamizelki oraz elementy odblaskowe. Akcja odbyła się 8 grudnia 2025 roku i koncentrowała się na widoczności najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

W odwiedzinach uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie mł. insp. Jarosław Słok oraz Wójt Gminy Bełchatów Konrad Koc. Do rozdawania kamizelek dołączył także święty mikołaj obecny podczas wydarzenia.

Organizatorzy przekazali najmłodszym uczniom szkolne kamizelki odblaskowe i inne elementy odblaskowe. Działania miały charakter edukacyjny - ich celem było zwrócenie uwagi na potrzebę bycia widocznym na drodze.

Przedstawiciele gminy i policji podkreślili wagę takich inicjatyw dla poprawy bezpieczeństwa dzieci. W komunikacie wskazano, że tego typu akcje pomagają kształtować postawy i świadomość uczestników ruchu drogowego.

W wydarzeniu brała udział również lokalna placówka oświatowa - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kurnosie Drugim. Organizatorem akcji współpracującym z samorządem była między innymi Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie.

na podstawie: KPP Bełchatów.

Autor: krystian