Tragiczny wypadek w Wadlewie: 65-latek zmarł po uderzeniu w drzewo
Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej 485 w miejscowości Wadlew zakończył się śmiercią 65-letniego mężczyzny. Policjanci i prokuratura prowadzą śledztwo w celu ustalenia przyczyn zdarzenia. Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Wypadek na drodze wojewódzkiej 485: szczegóły zdarzenia

1 lipca 2024 roku, około godziny 15:20, doszło do tragicznego wypadku drogowego w miejscowości Wadlew, w powiecie bełchatowskim. Kierowca citroena, 65-letni mieszkaniec gminy Stryków, jadąc z Bełchatowa w kierunku Wadlewa, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Na miejsce zdarzenia szybko dotarły służby ratunkowe, jednak mimo podjętej akcji ratunkowej, mężczyzna zmarł w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń.

Działania policji i prokuratury na miejscu zdarzenia

Policjanci pod nadzorem prokuratury natychmiast przystąpili do wyjaśniania przyczyn i okoliczności wypadku. Przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdu, a także zabezpieczyli wszelkie ślady związane z wypadkiem. Te działania mają na celu dokładne odtworzenie przebiegu wydarzeń i ustalenie, co mogło przyczynić się do tej tragedii.

Apel do kierowców: zachowajcie ostrożność na drogach

Nieustannie apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności za kierownicą. Bezpieczna jazda, przewidywanie zagrożeń oraz przestrzeganie przepisów to kluczowe elementy, które mogą zapobiec podobnym tragediom. Kierowco, nie lekceważ senności i zmęczenia za kierownicą, jedź z bezpieczną prędkością i pamiętaj o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

Tragiczne wydarzenia, takie jak ten wypadek, przypominają nam o konieczności zachowania najwyższej ostrożności na drogach. Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.


Na podst. Policja Bełchatów