20 lat współpracy DPS Zabłoty i Koła Wędkarskiego w Zelowie
W miniony weekend odbyły się XVIII Integracyjne Zawody Wędkarskie „Patyki 2024”, podczas których świętowano 20-lecie współpracy Domu Pomocy Społecznej w Zabłotach z Kołem Wędkarskim PZW nr 37 w Zelowie. Wydarzenie to było pełne emocji i radości, a także stanowiło wyjątkową okazję do integracji i wspólnego świętowania.

Jubileusz 20-lecia współpracy DPS w Zabłotach i Koła Wędkarskiego w Zelowie

Dom Pomocy Społecznej w Zabłotach oraz Koło Wędkarskie PZW nr 37 w Zelowie mają za sobą już dwie dekady owocnej współpracy. Z tej okazji, podczas XVIII Integracyjnych Zawodów Wędkarskich „Patyki 2024”, odbyły się uroczyste obchody jubileuszu. Uczestnicy wydarzenia mogli delektować się smacznym tortem, a także usłyszeć wiele ciepłych słów pod adresem organizatorów i uczestników.

Sportowe emocje i integracja podczas zawodów wędkarskich

Zawody wędkarskie to doskonała okazja do integracji oraz aktywnej formy terapii dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Zabłotach. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 18 podopiecznych DPS, pracownicy, rodziny oraz zaproszeni wędkarze i goście. Wszyscy uczestnicy rywalizowali w przyjaznej atmosferze, a sportowe emocje były na najwyższym poziomie.

Wręczenie nagród i wyróżnień dla najlepszych wędkarzy

Podczas zawodów szczególne wyróżnienia trafiły do najlepszych wędkarzy. Wicestarosta Jolanta Pawlikowska wręczyła nagrody i puchary, a także osobiście pogratulowała uczestnikom. Każdy z uczestników otrzymał także okolicznościowy medal na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia.

Najwięcej ryb w określonym czasie złowili:

  • 1. Dawid Czapla
  • 2. Jacek Kur
  • 3. Tomasz Jędras

Organizatorzy i wsparcie dla wydarzenia

Organizatorami XVIII Integracyjnych Zawodów Wędkarskich „Patyki 2024” byli Polski Związek Wędkarski Koło Nr 37 w Zelowie oraz dyrekcja, pracownicy i podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Zabłotach. Dzięki ich zaangażowaniu i współpracy, wydarzenie przebiegło sprawnie i dostarczyło uczestnikom wielu niezapomnianych chwil.

Współpraca między DPS w Zabłotach a Kołem Wędkarskim w Zelowie to przykład, jak przez sport i wspólne działania można budować więzi i wspierać osoby potrzebujące. Oby kolejne lata przyniosły równie wiele sukcesów i radości.


Na podstawie: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie