Wielkanocne Śniadanie z mieszkańcami i władzami miasta już w Niedzielę
Wznosząc toast za wspólnotę i tradycję - niezapomniane Śniadanie Wielkanocne czeka na mieszkańców naszego miasta. W tym roku, w Wielką Niedzielę, nasza lokalna społeczność ponownie zjednoczy się w duchu świąt, by dzielić się radością i smakami wielkanocnego stołu. Zaproszenie do wspólnego celebrowania otwarte jest dla każdego - od serca naszego miasta bije ciepło, które chcemy podzielić z każdym z Was.
  1. Miejsce spotkania: Oratorium przy parafii Narodzenia NMP, ul. Kościuszki 2.
  2. Godzina rozpoczęcia: 8:00.
  3. Organizatorzy: ks. dziekan Zbigniew Zgoda, Ochotnicza Straż Pożarna oraz prezydent Mariola Czechowska.
  4. Atrakcje: bogaty wybór potraw wielkanocnych, paczki dla osób niezdolnych do przybycia.

W sercu naszego miasta, tradycyjnie już, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, które co roku zbliża do siebie mieszkańców - Śniadanie Wielkanocne. Tym razem, w przestronnym Oratorium przy parafii Narodzenia NMP, przygotowanych zostanie sto miejsc dla tych, którzy pragną doświadczyć magii świątecznego stołu w gronie sąsiadów i przyjaciół.

"Tradycyjnie na miejskie Śniadanie Wielkanocne zapraszamy wszystkich mieszkańców, miejsce znajdzie się dla każdego. Spędźmy ten czas wspólnie" - mówi z entuzjazmem prezydent Mariola Czechowska, podkreślając, jak ważne jest budowanie lokalnej wspólnoty i pielęgnowanie tradycji.

Na uczestników czekać będzie bogaty wybór potraw wielkanocnych, w tym biały barszcz, sałatka jarzynowa, pasztet oraz różnorodność wędlin i mięs. Nie zabraknie także słodkich akcentów oraz gorącej kawy i herbaty, które umilą poranne rozmowy.

Ochotnicza Straż Pożarna, która od lat wspiera organizację Śniadania Wielkanocnego, w tym roku ponownie włącza się w przygotowania. "Od samego początku chętnie angażujemy się w organizację miejskich Śniadań Wielkanocnych, a także Miejskich Wigilii. Jako strażacy ochotnicy nie tylko gasimy pożary, ale pomagamy także właśnie w taki sposób" - wyjaśnia Krzysztof Franczyk, prezes OSP, zaznaczając, że dzięki paczkom żywnościowym, wybrane osoby będą mogły również w domowym zaciszu poczuć atmosferę świąt.

Śniadanie Wielkanocne to nie tylko czas na degustację wykwintnych potraw, ale przede wszystkim okazja do spędzenia czasu z bliskimi i sąsiadami, do dzielenia się radością i ciepłem. To wydarzenie, które pokazuje, jak ważne w naszym życiu są tradycje i wspólnota. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania - niech ten dzień stanie się symbolem jedności i wzajemnego wsparcia w naszej społeczności.


Opierając się na: UM Bełchatów