Zachęcamy do udziału w kolejnym przedsięwzięciu dotyczącym działań na rzecz procesu sprawiedliwej transformacji regionu bełchatowskiego, w który aktywnie włącza się Powiat Bełchatowski. Tym razem wspólna inicjatywa organizacji pozarządowych ma na celu budowanie relacji wszystkich interesariuszy procesu transformacji, a ta w szczególności dedykowana jest kobietom z terenu Powiatu Bełchatowskiego.

 
facebook 2
Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr wraz ze Stowarzyszeniem Tak dla Bełchatowa i Związkiem Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć zapraszają do udziału w wyjątkowym warsztacie „Kobiece opowieści. Wizje przyszłości Bełchatowa”.
Na spotkanie zapraszamy mieszkanki Powiatu Bełchatowskiego w każdym wieku, aby wspólnie odkrywać potencjał naszego miasta oraz sąsiednich gmin i razem wpływać na ich przyszłość. Razem stworzymy opowieści, w których Wasze historie i pomysły staną się głównymi bohaterami. Chcemy poznać Wasze indywidualne perspektywy i doświadczenia, aby wspólnie wypracować wizje przyszłości regionu bełchatowskiego, które staną się inspiracją do dalszych działań. To pierwsze z czterech spotkań w ramach półrocznego projektu badawczego realizowanego we współpracy z Unią Europejską.

Warsztat poprowadzi Remigiusz Makuch, specjalista od budowania opowieści. Razem rozgrzejemy się dobrymi emocjami, a potem zanurzymy się w indywidualne historie. Przez wspólne rozmowy i narzędzia scenariopisarskie stworzymy przyszłość Bełchatowa, która będzie odzwierciedlać Wasze dążenia i wartości. To wyjątkowa okazja, aby mieć wpływ na kształt naszego miasta i uczestniczyć w tworzeniu bardziej zrównoważonej przyszłości.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 21 października w siedzibie Fundacji Rozwoju Nitka, przy pl. Wolności 10 w Bełchatowie. Zapraszamy o godz. 8.30 - o tej porze przywitamy Was poczęstunkiem, kawą i herbatą, natomiast samo spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do godz. 13.00. Zależy nam na tym, żeby każda mieszkanka mogła wziąć udział w wydarzeniu, dlatego odbywa się ono w miejscu, które zostało dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz ograniczoną mobilnością. Przez cały warsztat zapewniamy też opiekę nad dziećmi.

Żeby wziąć udział w wydarzeniu, proszę zarejestrować się w formularzu dostępnym pod tym linkiem:
https://www.facebook.com/TakdlaBelchatowa
Można też napisać do nas adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

Dołączcie do nas, abyśmy razem stworzyły przyszłość Bełchatowa, która inspiruje i jednoczy. Do zobaczenia.