Z ruchu wyłączony będzie odcinek Budryka od Mioceńskiej do KredowejZ ruchu wyłączony będzie odcinek Budryka od Mioceńskiej do Kredowej

 

Miasto planuje rozpocząć trzeci etap przebudowy ul. Budryka, na odcinku od Mioceńskiej do Kredowej. W związku z tym na wspomnianym fragmencie od wtorku 30 maja ma zostać wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Kierowców prosimy o uważną jazdę zgodnie z oznakowaniem.

 


Prace na Binkowie idą pełną parą, roboty prowadzone są w kilku miejscach osiedla jednocześnie. Największym zadaniem w ramach inwestycji jest przebudowa Budryka. By zminimalizować wynikające z niej uciążliwości, miasto prowadzi ją etapami. We wtorek 30 maja drogowcy wejdą na kolejny, trzeci odcinek – od ul. Mioceńskiej do Kredowej. W związku z tym konieczne będzie wyłącznie z ruchu wspomnianego fragmentu.


Tymczasowa organizacja ruchu


Nowa organizacja zakłada, że ruch w tym rejonie będzie odbywać się od ul. Goetla przez Kredową do Budryka, w drugą stronę zaś dojazd do ul. Budryka możliwy będzie od ul. św. Faustyny Kowalskiej.


Trzeci etap prac obejmie wykonanie sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej. Po ich zakończeniu wykonawca zajmie się robotami drogowymi – położeniem warstwy stabilizacji i podbudowy oraz wylanie asfaltu. Później przyjdzie czas na budowę chodników i montaż oświetlenia ulicznego.


Jednocześnie na wspomnianym odcinku ul. Budryka (czyli od Mioceńskiej do Kredowej) roboty prowadzić będzie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. PEC planuje tam bowiem zmodernizować sieć ciepłowniczą.


Przebudowa ul. Budryka i siedmiu osiedlowych ulic na Binkowie to największa inwestycja drogowa prowadzona w naszym mieście. Jej koszt to prawie 24 mln zł. Na realizację zadania prezydent Mariola Czechowska pozyskała blisko 18 mln zł dofinansowania z Polskiego Ładu, czyli Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.


Zmiany kursowania emzetek


W związku z planowanym wyłączeniem z ruchu ul. Budryka na odcinku od Mioceńskiej do Kredowej, zmieni się rozkład jazdy czterech linii komunikacji miejskiej.

Linia nr 4


Z al. Armii Krajowej na rondzie emzetka skręci w lewo w ul. Staszica i pojedzie prosto w kierunku ul. Czyżewskiego, dalej trasa bez zmian. Tymczasowo wyłączony z eksploatacji dla tej linii zostaje przystanek przy ulicy Goetla, wszystkie przystanki przy ulicy Budryka i przystanek przy ulicy św. Faustyny Kowalskiej.


Linia nr 6


Autobus pojedzie prosto ulicą Staszica do ronda i skręci w prawo w al. Armii Krajowej, dalej trasa bez zmian. Tymczasowo wyłączony z eksploatacji dla tej linii zostaje przystanek przy ulicy św. Faustyny Kowalskiej, wszystkie przystanki przy ulicy Budryka i tymczasowy przystanek przy ulicy Goetla.


Linia nr 9


• Kierunek: Szpital - z Pętli Budryka emzetka pojedzie ulicą Budryka w kierunku ul. Św. Faustyny Kowalskiej, skręci w lewo w ulicę Staszica i na rondzie w prawo w al. Armii Krajowej, dalej trasa bez zmian. Tymczasowo wyłączony z eksploatacji dla tej linii zostaje przystanek przy ulicy Goetla/Mioceńska.
• Kierunek: Budryka pętla - z al. Armii Krajowej na rondzie autobus skręci w lewo w ulicę Staszica, a następnie w prawo w ul. Św. Faustyny Kowalskiej i ulicą Budryka dojedzie do pętli. Tymczasowo wyłączony z eksploatacji dla tej linii zostaje przystanek przy Goetla i przy ulicy Budryka /szkoła.

 

Linia nr 10


• Kierunek: Budryka pętla - z ulicy Staszica emzetka skręci w lewo w ul. Św. Faustyny Kowalskiej i ulicą Budryka dojedzie do pętli. Tymczasowo wyłączony z eksploatacji dla tej linii zostaną przystanki przy ulicy Staszica/os. Słoneczne/, Staszica/rondo, Goetla i przy ulicy Budryka /szkoła.
• Kierunek: Przemysłowa - z pętli Budryka autobus pojedzie ulicą Budryka w kierunku ul. św. Faustyny Kowalskiej, następnie skręci w prawo w ul. Staszica i pojedzie prosto w kierunku ul. 1 Maja, dalej trasa bez zmian. Tymczasowo wyłączone z eksploatacji dla tej linii zostaną przystanki przy ul. Goetla /Mioceńska, Staszica /Budryka i Staszica /św. Faustyny Kowalskiej.

 

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie spółki mzk.belchatow.pl oraz pod nr tel. 44 633 37 81. Informacje dotyczące zmian Miejski Zakład Komunikacji umieści na przystankach tymczasowo wyłączonych z użytkowania.

 

AP