Jak zwiedzić Teneryfę w 3 dni?

Teneryfa to największa wyspa kanaryjska, a także turystyczna perełka całego archipelagu. Dzięki zróżnicowanemu krajobrazowi, jakim są góry i ocean, a także obecności największego szczytu na Oceanie Atlantyckim, czyli wulkanu El Teide, to tutaj najlepiej rozwinęła się turystyka, a idące w parze z nią liczne atrakcje i usługi. Powstały na wyspie najokazalsze parki rozrywki, w tym zoologiczne oraz wodne, wyspa przyciągnęła sprzedawców sportów wodnych, ekstremalnych oraz motoryzację tj. Jeep, Quady, Motory. Pełną ofertę dostępnych atrakcji znajdziecie na www.AtrakcyjnaTeneryfa.pl.

Jak wyżej wspomnieliśmy, atrakcji do wyboru jest bardzo wiele, ale na co się zdecydować przebywając na kilkudniowym urlopie na Teneryfie, by zobaczyć jak najwięcej z pierwotnej wyspy? Przygotowaliśmy plan zwiedzania na 3 dni, po którym możesz powiedzieć, że zwiedziłeś tę rajską wyspę od A do Z!

Wycieczka na wulkan El Teide oraz piracka wioska Masca. To dwa najbardziej charakterystyczne punkty Teneryfy. Wycieczka po księżycowych terenach Parku Narodowego El Teide zapewnia niesamowite doznania widokowe. Masca za to, to malownicza wioska pośrodku gór, krajobrazowo porównywana do panoramy Machu Picchu. Usłyszycie jej legendę o piratach, którzy niegdyś się tam zatrzymywali. Wycieczka kończy się spacerem w lokalnej kanaryjskiej mieścinie.

Kolejną wycieczką jest rejs na delfiny i wieloryby płynący pod klify Los Gigantes.

Majestatyczne, osiągające do 600 m n.p.m klify są jednym z symboli Teneryfy. Od nich wywodzi się nazwa Los Gigantes, ponieważ oznacza to “Giganty”. Rejs ma przystanek na kąpiel w oceanie w słynnej zatoce “Masca”, do której dojść można tylko pieszo pokonując kilkugodzinny trekking bądź dopływając statkiem. Drogę umilą nam charakterystyczne dla Teneryfy występujące licznie grindwale krótkopłetwe, zwane wielorybami. Możliwe, że podczas rejsu zobaczycie również delfiny. Atrakcyjna Teneryfa daje gwarancję spotkania ssaków bądź zwrot pieniędzy za rejs. Na katamaranie zostanie podane hiszpańskie danie “paella” z sałatką, a nielimitowane napoje dostępne są przez cały rejs.

Ostatnim dniem zwiedzania jest jeszcze jedna wycieczka objazdowa. Tym razem nazywa się ona “Skarby północy”. To właśnie północna część wyspy zachowała najwięcej pierwotnego terenu oraz budowli z historycznych czasów. Ze względu na chłodniejszy klimat i częstsze występowanie opadów jest również bardziej zielona i wilgotna. Wycieczka rozpoczyna się od zwiedzenia “kanaryjskiej” Częstochowy, czyli Candelarii, następnie stolicy Santa Cruz i znajdującej się tuż obok historycznej pięknej miejscowości La Laguny, gdzie zachowała się kolonialna architektura starówki. Ostatnim punktem widokowym są niesamowite, zielone góry Anaga, a w nich kontrastująca wioska o białych domkach Taganana.