UM Bełchatów: Seniorzy sprawdzili się na miejskiej olimpiadzie
Gratulacje zawodnikom złożyła prezydent Mariola Czechowska
Było energicznie i wesoło! Tak można podsumować pierwszą olimpiadę Seniorzy na sportowo, radośnie i profilaktycznie, którą wspólnie z prezydent Mariolą Czechowską zorganizowali****Sercańska Akademia Seniora oraz Miejskie Centrum Sportu.
Zawody odbyły się w środę, 7 grudnia na hali Energia. Wystartowało w nich 8 zespołów z bełchatowskich klubów seniora. Czekały na nich konkurencje sportowe, ale też sprawdzające ich sprawność umysłową. Wśród nich m.in. slalom, rzucanie, biegi, ale też układanie puzzli czy budowanie wieży. Najlepiej ze wszystkimi konkurencjami poradzili sobie reprezentanci III drużyny Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Z kolei w konkursie na najlepszy doping zwyciężył Klub Stokrotka.
- Po liczbie osób, które zgłosiło swój udział w olimpiadzie jasno widać, że takie wydarzenie było potrzebne. Dziękuję pani przewodniczącej Ewie Skorupie za pomysł organizacji takiej właśnie olimpiady. Jestem przekonana, że to wydarzenie będzie w naszym mieście kontynuowane. Jestem pewna, że to będzie nie tylko zdrowa rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa powiedziała prezydent Mariola Czechowska.
- W Bełchatowie jest wielu seniorów i ta impreza jest przede wszystkim dla nich. Frekwencja dopisała, bardzo się cieszymy, że seniorzy skorzystali z tej propozycji powiedziała Ewa Skorupa z Sercańskiej Akademii Seniora, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Bełchatowie.
Seniorzy zgodnie twierdzą, że olimpiada była strzałem w dziesiątkę. - To super inicjatywa. Możemy się tutaj pobawić, ale też sprawdzić i spełnić powiedziała Ela. Bawiliśmy się super, bardzo się nam podobało. Nie ukrywam, że mimo tego, że jesteśmy wysportowane dziewczyny bo na uniwersytecie jesteśmy w grupie tanecznej, to myślałyśmy, że sobie nie poradzimy. A udało się, warto pokonywać swój lęk. Mamy pierwsze miejsce. Dzisiaj pokazaliśmy wszyscy że warto takie imprezy dla nas organizować. Super spędzony czas tłumaczy pani Mirosława.
»> Zobacz fotogalerię z olimpiady seniorów
W zawodach wystartowało 8 zespołów z bełchatowskich klubów seniora
Miasto Bełchatów, belchatow.pl/aktualnosci/seniorzy-sprawdzili-sie-na-miejskiej-olimpiadzie
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I): GKS Bełchatów – Olimpia Elbląg 3:1, mocna końcówka gospodarzy](/images/mecz/thumbnails/gks-belchatow-olimpia-elblag-02052026-31.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I): GKS Bełchatów – Olimpia Elbląg 3:1, mocna końcówka gospodarzy

Tężnie już działają. Fontanny wracają na majowy spacer w Bełchatowie

Hejnał Bełchatowa zabrzmiał codziennie. To godzina z miejskiej historii

5,3 mln zł na drogi powiatowe. W gminie ruszają kolejne inwestycje

Big Banda zagra dla mam w Bełchatowie. Będą hity, dęciaki i wzruszenia

Miliony z funduszu solidarnościowego już podzielone. Pieniądze pójdą w teren

Bełchatowska policja rusza z akcją - jednoślady pod lupą do czerwca

Muzyczny bukiet dla mam zabrzmi w Grocholicach

Chwila oddechu dla opiekunów. MOPS szuka chętnych do programu

Majówka w PCS pod znakiem ruchu. Basen i sala fitness będą otwarte

Wierszowa Dolina w Bełchatowie - koncert na Dzień Dziecka, który rozrusza salę

Żłobek w Domiechowicach najpierw przyjął dzieci. Teraz doczekał się otwarcia

W Zelowie będą gminne obchody 3 maja. Burmistrz zaprasza mieszkańców

Tysiące motocykli na ulicach Bełchatowa. Sezon ruszył z rozmachem
Przydatne dane teleadresowe
- Zakład Wodociągów i Kanalizacji WOD. - KAN. w Bełchatowie - kontakt, godziny, e - BOK
- Środowiskowy Dom Samopomocy "Koniczynka" w Bełchatowie - kontakt, godziny, dokumenty
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie - adresy, telefony, godziny i zasiłki
- Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie - kontakt, godziny, cennik
- Centrum Sportu i Promocji Gminy Bełchatów - siedziba, obiekty, kontakt
- Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie - kontakt, godziny, zasięg działania
