Balkony i tarasy znów rywalizują w konkursie powiatowym i walczą o tytuł najpiękniejszego. Trzecia kategoria, tj. przestrzeń osiedlowa, jest nową kategorią w tym przedsięwzięciu i gratką dla wspólnot mieszkaniowych. Termin przesyłania zdjęć upływa 31 sierpnia. Jak mówi Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski, główny organizator konkursu, ta inicjatywa ma promować pomysłowość i wysiłek mieszkańców w pięknym aranżowaniu najbliższego otoczenia. Tegorocznym partnerem przedsięwzięcia bełchatowskiego starostwa jest market Bricomarche w Bełchatowie.
główne
Jeszcze tylko niespełna cztery tygodnie zostały do zakończenia powiatowego konkursu piękności balkonów, tarasów i otoczenia bloków mieszkaniowych. Zadaniem uczestników konkursu – mieszkańców powiatu bełchatowskiego, jest przesłanie drogą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) pięciu fotografii zgłaszanych miejsc. Koniecznie trzeba pamiętać o dołączeniu wypełnionej karty zgłoszenia. Jeśli ktoś jest jednocześnie pełnomocnikiem wspólnoty mieszkaniowej, właścicielem balkonu i właścicielem tarasu może przesłać trzy niezależne zgłoszenia.

W każdej z konkursowych kategorii oceniane będą m.in.
  • pomysłowość i oryginalność aranżacji,
  • kompozycje roślinne,
  • funkcjonalność miejsca.
Pula nagród wynosi łącznie 8 tysięcy złotych. Laureaci trzech pierwszych miejsc w kategoriach „balkon” i „taras” otrzymają bony o wartości 1000 zł, 700 zł i 300 zł. Zostanie wyłoniona tylko jedna najpiękniejsza przestrzeń osiedlowa, a wartość bonu dla zwycięskiej wspólnoty wyniesie 4000 zł. Bony będzie można zrealizować u partnera konkursu, którym jest w tym roku market Bricomarche w Bełchatowie. W konkursie mogą być przyznane także wyróżnienia i nagrody rzeczowe. Komisja konkursowa, której przewodniczy starosta Dorota Pędziwiatr, może dokonać także oceny w terenie w przypadku przestrzeni osiedlowych. Ogłoszenie wyników rywalizacji planowane jest we wrześniu.


Regulamin konkursu i karta zgłoszenia do pobrania TUTAJ.
A.Zawodzińska
Zespół ds. Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie