Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Bełchatów

Czy warto korzystać z doradztwa kredytowego?

Zakup mieszkania na kredyt hipoteczny nie jest prostym zadaniem. Warto udać się po pomoc do doradcy kredytowego, którzy przygotuje stosowne rekomendacje w tej sprawie. Oprócz tego doradzi w sprawie nabycia nieruchomości, ustali możliwości finansowe klienta, dopasuje dla niego oferty i wyjaśni wszelkie zagadnienia dotyczące podpisania umowy kredytowej. Co jeszcze warto wiedzieć na temat doradztwa kredytowego?

Kto to doradca kredytowy?

Najogólniej mówiąc - osoba mająca wszechstronne wykształcenie,  której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa finansów i majątku klienta. Jest w stanie to osiągnąć, dzięki:

 • analizie jego potrzeb,
 • indywidualnemu dostosowaniu produktów.

Wszystko to przekłada się na:

 • gwarancję płynności finansowej,
 • realizację celu finansowego,
 • przygotowanie klienta na skorzystanie np. z kredytu.

Jak znaleźć najlepszego doradcę kredytowego?

Warto jest:

 • dowiedzieć się, jakie ma doświadczenie oraz z jakimi bankami/instytucjami współpracuje,
 • odnaleźć profesjonalistę w tej branży,
 • poszukać eksperta pośród znajomych,
 • poznać opinie innych na jego temat.

Zalety doradztwa kredytowego

Wśród największych korzyści wymienić należy:

 • brak stresu i nerwów związanych z całym procesem kredytowym. Ponadto doradca pomoże nam na każdym etapie, także przy zebraniu całej dokumentacji, wypełnieniu jej;
 • oszczędność czasu. Nie trzeba chodzić do kilku banków ani odbywać wielu rozmów, aby znaleźć najlepszą dla siebie ofertę. Doradca kredytowy jest w stanie sprawdzić w kilka minut zdolność kredytową klienta i to w ponad 20 bankach. Udzieli także informacji, na jaka kwotę w danym banku konsument może liczyć;
 • pełne dane na temat podstawowych kosztów kredytu, a także marży czy prowizji. Dodatkowo objaśni oraz porównania koszty pośrednie, jak: ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ubezpieczenie od utraty pracy oraz koszta dotyczące kart bądź prowadzenia rachunku.

Doradztwo kredytowe - czy warto się na nie zdecydować?

Mając w planach kupno mieszkania, domu bądź innego rodzaju nieruchomości tudzież wiedząc co to będzie, ale mając problem ze zdobyciem całej kwoty na ten cel, dobrze jest skorzystać z pomocy doradztwa kredytowego. Warto wiedzieć, że korzystanie z usług doradcy wbrew pozorom jest całkowicie jest bezpłatne! Niestety można się spotkać z przekonaniem, że zwracając się do doradcy poniesione zostaną dodatkowe koszty w trakcie zaciągania kredytu, co jest całkowitą nieprawdą. Bank, gdy wprowadza na rynek dany produkt ustala od razu sumę dotyczącą obsługi oraz przygotowania wniosku. Wynagrodzenie z kolei otrzymuje albo pracownik banku, u którego bezpośrednio taki wniosek klient może złożyć bądź dostaje je właśnie doradca kredytowy. Różnica jest taka, że idąc po ofertę kredytu w banku otrzyma się propozycje tylko tej jednej, konkretnej instytucji a udając się do doradcy - można liczyć na propozycje od ponad 20 banków. I tu trzeba podkreślić, że sumy mogą się różnic między sobą nawet o kilkadziesiąt tysięcy biorąc pod uwagę wszystkie koszta kredytu. Po prostu korzystanie z doradztwa kredytowego jest bardziej opłacalne.

Ekspert finansowy Tomasz Wostal - sprawdź więcej informacji na temat uzyskania kredytu