Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Bełchatów

Wielkanocne paczki trafią do ponad stu najbardziej potrzebujących bełchatowianWielkanocne paczki trafią do ponad stu najbardziej potrzebujących bełchatowian

 

Druhowie z bełchatowskiej OSP rozwożą wielkanocne paczki. A w nich produkty, z których będzie można przygotować świąteczne potrawy. Taką pomoc otrzyma ponad stu potrzebujących, chorych i samotnych bełchatowian.  

 


To już drugie święta Wielkiej Nocy w cieniu pandemii. W związku z obowiązującymi obostrzeniami, tradycyjne Miejskie Śniadanie Wielkanocne, jakie co roku prezydent Mariola Czechowska z ks. dziekanem Zbigniewem Zgodą oraz druhami z OSP Bełchatów organizowała w Oratorium przy kościele farnym, nie może zostać zorganizowane. Miasto pamięta jednak o najbardziej potrzebujących bełchatowianach. Do najuboższych, chorych i samotnych mieszkańców, podobnie jak rok temu, trafią paczki żywnościowe. – Najważniejsze w miejskim śniadaniu zawsze było osobiste spotkanie. Niestety po raz kolejny nie możemy wspólnie celebrować nadchodzących świąt. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie jeszcze wyraźniej widać, jak ważna jest solidarność społeczna, dostrzeżenie drugiego człowieka oraz wzajemne wsparcie. Chcemy, by wiedzieli, że nie są sami i że pamiętamy o nich w tym wyjątkowym czasie. Dlatego mieszkańcy, którzy potrzebują naszego wsparcia, otrzymają paczki wielkanocne.  – tłumaczy prezydent Czechowska.


Znalazły się w produkty, z których przygotować będzie można tradycyjne świąteczne potrawy. Wśród nich jajka, barszcz biały, kiełbasa czy warzywna sałatka. Nie zabraknie także wielkanocnej babki i chleba, dla najmłodszych zaś przygotowano słodką niespodziankę. Do paczek dołączone zostały także życzenia od prezydent Marioli Czechowskiej, ks. dziekana Zbigniewa Zgody oraz Prezesa OSP Bełchatów Łukasza Klufa. „Przekazując tradycyjne, świąteczne potrawy, życzymy dobrych, błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy. (…) Niech będzie to czas radości ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, wzajemnej życzliwości, a także odpoczynku od trosk i zmartwień dnia codziennego”. Rozwożenie paczek do potrzebujących 130 bełchatowian, m.in podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej czy Schroniska dla bezdomnych, ruszyło w Wielki Piątek, 2 kwietnia, ostatnie pakunki trafią do potrzebujących w Wielką Sobotę, 3 kwietnia.  

 

AP

 

W każdej z wielkanocnych paczek znalazły się produkty, z których przygotować można tradycyjne, świąteczne potrawyW każdej z wielkanocnych paczek znalazły się produkty, z których przygotować można tradycyjne, świąteczne potrawy