Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Bełchatów

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkaniowe?

Nabycie ubezpieczenia mieszkaniowego to ważny krok, który pozwala na zabezpieczenie murów nieruchomości przed wieloma zdarzeniami. Istnieją także liczne dodatki umożliwiające zadbanie o ruchomości domowe lub ochronę obiektu przed mniej powszechnymi wypadkami. Ile kosztuje ubezpieczenie na mieszkanie i jak wybrać najatrakcyjniejszą ofertę?

Od czego zależy cena ubezpieczenia mieszkaniowego?

Nie istnieje stała cena ubezpieczenia mieszkaniowego. Koszt ten jest wyliczany na podstawie wielu czynników, takich jak zabezpieczenia zastosowane w danej nieruchomości czy jej położenie. Jeśli w Twoim mieszkaniu zastosowano drzwi antywłamaniowe i alarmy, składka na taką polisę powinna być niższa.

Ważny jest także zakres ubezpieczenia mieszkania. W większości towarzystw można wykupić liczne rozszerzenia obejmujące takie obiekty, jak dzieła sztuki czy standardowe ruchomości domowe. Podstawowa polisa dotyczy bowiem wyłącznie murów nieruchomości i chroni je na wypadek zalania lub pożaru. Jeśli chcesz zabezpieczyć przedmioty wchodzące w skład wyposażenia konkretnego mieszkania, konieczne jest wykupienie dodatków, które mogą znacznie zwiększyć całą kwotę.

Niezwykle istotna jest także maksymalna wartość odszkodowania, jaką możesz otrzymać w razie wystąpienia zdarzenia losowego. Jeśli posiadasz wiele cennych przedmiotów, dobrym pomysłem jest postawienie na ubezpieczenie pozwalające na uzyskanie co najmniej kilkuset tysięcy złotych. Koszt zakupienia nowych sprzętów, mebli i pozostałych elementów wyposażenia mieszkania może być bardzo duży. Z tego powodu w sytuacji, gdy na terenie Twojej nieruchomości dojdzie, na przykład, do pożaru, warto zadbać o to, by otrzymana kwota wystarczyła na pokrycie wszystkich szkód.

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie mieszkaniowe?

Pierwszym krokiem przed rozpoczęciem poszukiwań odpowiedniej oferty jest określenie własnych wymagań. Jeśli wiesz, jaki zakres ubezpieczenia Cię interesuje, znalezienie właściwej propozycji będzie łatwiejsze. Nie warto porównywać jedynie podstawowych form polisy. W sytuacji, gdy chcesz ubezpieczyć także ruchomości domowe, konieczne jest doliczenie odpowiedniej kwoty.

Najłatwiejszym rozwiązaniem podczas poszukiwania polisy na mieszkanie jest korzystanie z internetowych porównywarek, takich jak ta na stronie www.ubezpieczeniemieszkania.pl. Dzięki nim nie musisz samodzielnie przeglądać osobnych stron każdego przedsiębiorstwa. Wszystkie informacje znajdziesz w jednym miejscu zupełnie bez wychodzenia z domu, dlatego opcja ta zyskuje coraz więcej zwolenników.

Ceny ubezpieczeń mieszkaniowych niekiedy mogą dość mocno się od siebie różnić. Wszystko zależy od indywidualnej charakterystyki konkretnego mieszkania oraz szczegółów umowy. W stosunku do kwoty wypłacanego odszkodowania roczna składka na taką polisę jest jednak niewielka. Zazwyczaj wynosi ona zaledwie 200-300 zł, ale w sytuacji, gdy dane mieszkanie znajduje się na szczególnie zagrożonym terenie lub chcesz skorzystać z ubezpieczenia typu all risk, kwota ta może znacznie wzrosnąć.