Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Bełchatów

Na uwagi mieszkańców Urząd Miasta czeka od 26 października do 7 grudnia Na uwagi mieszkańców Urząd Miasta czeka od 26 października do 7 grudnia

 

Od 26 października bełchatowianie będą mogli zgłaszać uwagi do projektu tzw. uchwały reklamowej. Przygotowany przez magistrat dokument określa zasady i warunki umieszczania m.in. tablic, billboardów, elementów małej architektury czy ogrodzeń na terenie miasta. Wnioski będą przyjmowane do 7 grudnia.

 

 

Regulacje, które planuje wprowadzić magistrat, mają uporządkować chaos reklamowy. W ten sposób, by nie zaśmiecały one miasta, nie pojawiały się w przypadkowych miejscach czy nie psuły krajobrazu.

 

- Nie chodzi o to, aby reklamy całkowicie zniknęły z przestrzeni miejskiej. One będą funkcjonować, ważne jednak, by swoją formą nie straszyły i nie szpeciły miasta. Zależy nam, aby były one tak wkomponowane w krajobraz, aby nie przesłaniały architektury, ograniczały światła w budynkach mieszkalnych, zagrażały bezpieczeństwu na drogach – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

 

W przygotowanym projekcie uchwały Bełchatów podzielony jest na pięć stref, w każdej obowiązywać mają osobne regulacje. Konkretnie wskazują one m.in. to ile reklam może być zamieszczonych na danym terenie, a także jakiej wielkości czy z jakiego materiału mają być wykonane. Co ważne zmiany nie będą obowiązywać od razu. Miasto proponuje bowiem czas przejściowy. Mowa tu o dwóch latach liczonych od dnia wejścia w życie tej regulacji. Wszystko po to, aby przedsiębiorcy na spokojnie mogli dostosować się do nowych wytycznych. Inaczej natomiast będzie w przypadku nowych reklam. Te od razu będą musiały być zgodne z nowym prawem miejscowym.

 

Zanim dokumentem zajmą się miejscy radni, swoje uwagi będą mogli zgłaszać mieszkańcy. Od 26 października do 23 listopada projekt uchwały dostępny będzie na stronie internetowej bip.belchatow.pl, a także w siedzibie Biura Planowania Przestrzennego (budynek B magistratu, ul. Kościuszki 1, w godz. 8:00-15:00). Uwagi trzeba zgłosić do magistratu na piśmie w terminie od 26 października do 7 grudnia. Pismo można przekazać do urzędu na kilka sposobów: dostarczyć do Punktu Obsługi Klienta magistratu, wrzucić do skrzynki korespondencyjnej umieszczonej na budynku urzędu lub przesłać drogą pocztową (Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów). Można je również przesłać drogą elektroniczną na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź za pośrednictwem platformy ePUAP na jeden z adresów: /umbelchatow/UM, /umbelchatow/SkrytkaESP. Trzeba pamiętać, że składając pismo trzeba w nim podać imię i nazwisko wraz z adresem zamieszkania lub nazwę jednostki organizacyjnej z danymi siedziby.

 

ADA

 

 G Ł O S Z E N I E

 o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu uchwały w sprawie

zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane

 

Na podstawie art. 37b ust 2 pkt. 8 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2020r. poz. 293 z późn. zmianami) oraz Uchwały Nr XLII/388/17 Rady Miejskiej w Bełchatowie z dnia 30 listopada 2017r. w sprawie przygotowania projektu uchwały ustalającej zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabaryty, standardy jakościowe oraz rodzaje materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane,

zawiadamiam o wyłożeniu do publicznego wglądu

projektu uchwały w sprawie  zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane

w dniach: od 26 października 2020 r. do 23 listopada 2020 r.

 

Wyłożenie będzie miało miejsce:

- w siedzibie Biura Planowania Przestrzennego w Bełchatowie, ul. Kościuszki 1B, w godz. od 8.00 do 15.00.

- poprzez udostępnienie w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie Miasta Bełchatów, http://bip.belchatow.pl

W czasie wyłożenia i przez okres 14 dni po zakończeniu okresu wyłożenia tj. do dnia 7 grudnia 2020r.  można wnieść uwagi do projektu uchwały w następujący sposób:

  1. na piśmie:

-  do Punktu Obsługi Klienta Urzędu Miasta, ul. Kościuszki1,

- do skrzynki korespondencyjnej umieszczonej na budynku Urzędu Miasta Bełchatowa przy ul. Kościuszki 1,

- drogą pocztową, na podany poniżej adres,

  1. drogą elektroniczną w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej:

-  na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- za pośrednictwem platformy ePUAP na adres elektronicznej skrzynki podawczej: /umbelchatow/UM lub /umbelchatow/SkrytkaESP.

 

Uwagi należy złożyć do Prezydenta Miasta Bełchatowa, na adres: ul. Kościuszki 1, 97 – 400 Bełchatów, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej oraz adresu zamieszkania lub siedziby.

 

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych w ramach sporządzenia przedmiotowej uchwały umieszczona została na  stronie internetowej Urzędu Miasta Bełchatowa TUTAJ

 

 

Prezydent Miasta Bełchatowa

                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Mariola Czechowska