UM Bełchatów: Nie masz konta? Za podatek zapłacisz w kasie
Z kasy w bełchatowskim Urzędzie Miasta mogą skorzystać osoby, które nie mają konta bankowego
Zbliża się termin uregulowania raty podatku oraz opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Można to oczywiście zrobić drogą elektroniczną. Mieszkańcy nieposiadający własnego konta bankowego nie muszą się jednak martwić. Opłaty te będą mogli uiścić bezpośrednio w kasie Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 1.
W związku z epidemią koronawirusa bełchatowski Urząd Miasta , podobnie jak inne urzędy, zawiesił bezpośrednią obsługę klientów. Jednak na czas, kiedy mieszkańcy regulują płatności za podatki oraz gospodarowanie odpadami komunalnymi, w magistracie uruchomiona zostanie kasa. Decyzję taką miasto podjęło głównie z myślą o osobach, które nie mają własnego konta bankowego. Zatem dla nich wizyta w kasie urzędu to jedyny sposób na zrobienie opłat.
Urząd nadal pozostanie zamknięty, dlatego petenci, chcący skorzystać z kasy, muszą najpierw zadzwonić dzwonkiem znajdującym się przy wejściu głównym do budynku. Interesanci wpuszczani będą pojedynczo, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Kasa czynna będzie od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-14.30 (przerwa od godz. 12.00 do 12.30).
Jednocześnie przypominamy, że wpłat można dokonywać bez ponoszenia dodatkowych kosztów w kasach banku PKO Bank Polski S.A. Najbliżej urzędu jest siedziba przy Placu Narutowicza 4.
Konto do wpłat: podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego, od środków transportowych, opłaty z tytułu wieczystego użytkowania i innych stanowiących dochody Urzędu Miasta:
51 1020 3916 0000 0202 0299 8169
Konto do wpłat opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
59 1020 3916 0000 0102 0299 8268
Konto do wpłat opłaty skarbowej:
87 1020 3916 0000 0402 0299 8490
Miasto Bełchatów, belchatow.pl/, belchatow.pl/aktualnosci/7988-nie-masz-konta-za-podatek-zaplacisz-w-kasie
Ostatnie Artykuły

Bełchatów szykuje dzień patrona i rodzinne święto w jednym rytmie

Bełchatowska młodzież znów sięgnęła po Jana Pawła II. Najlepsi już odebrali nagrody

Plan na upały i ulewy nabiera kształtu. W Bełchatowie będzie spotkanie o MPA

Bełchatów i Taurogi przedłużyły partnerstwo. W tle nowe wspólne projekty

Przy Goetla powstaje nowa ścieżka. Zyska też połączenie z obwodnicą

Wodomierze z radiem zastępują stare urządzenia w sześciu sołectwach

W Klukach seniorzy usłyszeli, jak nie stracić pieniędzy w sieci

Zacięte finały na kortach w Bełchatowie. Grand Prix pokazało mocne zaplecze

W Bełchatowie młodzi radni zamknęli rok z bilansem pełnym działań

W schronisku czeka ponad 300 zwierząt. To może być dzień ważnych decyzji

Klasyki wracają do Bełchatowa. Na placu stanie nawet sto zabytkowych aut

Pakiety medyczne a oszczędność czasu – jak prywatna opieka zdrowotna usprawnia codzienne życie?

Czy warto zmienić internet przed końcem umowy?

W szatniach bełchatowskiego basenu szykuje się duża zmiana
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Sportu i Promocji Gminy Bełchatów - kontakt i siedziba
- Dom Dziecka nr 2 w Bełchatowie - kontakt, godziny, informacje
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Bełchatowie - kontakt, godziny, zgłaszanie samowoli
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Drużbicach - kontakt, godziny, telefony zaufania
- Urząd Skarbowy w Bełchatowie - kontakt, godziny, rezerwacja wizyt, e-usługi
- Gminny Ośrodek Kultury Bełchatów - zajęcia, filie i kontakt
