Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Bełchatów

Ślubowanie uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, to bardzo ważne wydarzenie w społeczności szkolnej. Duże przeżycie dla dzieci jak i ich rodziców. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr miała dzisiaj przyjemność gościć na ślubowaniu pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 4 w Zelowie.

 
zdjęcie
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dokonano symbolicznego pasowania na ucznia. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Oczywiście zdali na szóstkę z plusem.
Z okazji tej wyjątkowej uroczystości pierwszoklasiści otrzymali podarunki od Starosty Powiatu Bełchatowskiego, od Burmistrza Zelowa, a także od starszych kolegów ze szkoły. Zwieńczeniem ślubowania był poczęstunek dla dzieci.

 
Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji
Starostwo Powiatowe