Wiosną tego roku ruszył remont mostu na rzece Rakówce w ciągu ulicy Cegielnianej, która jest drogą powiatową. Roboty będą prowadzone jeszcze do 15 listopada, ale od 1 listopada most będzie przejezdny. 
zdjęcie
Stan techniczny mostu na ulicy Cegielnianej był na tyle zły, że prace związane z jego remontem całkowicie wyłączyły ulice z ruchu na okres ponad pół roku. Przy inwestycji napotkano na utrudnienia, okazało się, że stary most został zbudowany z żydowskich nagrobków. Dlatego przy pracach uczestniczył także archeolog i konserwator zabytków, co opóźniło działania. Gdy wydobyto wszystkie macewy kontynuowano inwestycje, most zyskał nowe parametry.
O przebiegu prac z wykonawcą inwestycji prezesem firmy P.P.H.U Jawal z Kielc rozmawiał wicestarosta Jacek Bakalarczyk i szef Powiatowego Zarządu Dróg. W trakcie spotkania wykonawca inwestycji zobowiązał się, że w dniu 1 listopada most będzie przejezdny. Co prawda prace będę jeszcze kontynuowane, ale przejazd mostem będzie od tego dnia możliwy. Planowane zakończenie wszystkich robót ustalono na 15 listopada. Remont Cegielnianej to koszt ponad 2 mln zł, starostwo pozyskało dotację na inwestycje w kwocie 570 tysięcy złotych.

 
Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji
Starostwo Powiatowe