Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Bełchatów

Doradca kredytowy - wszystko co powinniśmy wiedzieć

Stoisz przed wyborem kredytu mieszkaniowego lub kredytu konsumpcyjnego? A może masz już kilka kredytów i chcesz je połączyć w jedną całość? Jak przemknąć przez gąszcz ofert i wybrać z nich tą najlepiej dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb? Najlepszą metodą jest skorzystanie z pomocy Doradcy Kredytowego.

Kim jest doradca kredytowy

Zgodnie z ustawą z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami hipotetycznego i agentami. Doradcą może zostać osoba, która otrzymuje wynagrodzenie od Klienta, któremu świadczy usługi. Jeżeli osoba, która nam doradza nie pobiera od nas pieniędzy oznacza to, że jest ona pośrednikiem. Niezależnie od nazwy pamiętajmy, że jeżeli chcemy zaufać komuś w kwestii naszych finansów, to taka osoba powinna mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Jeżeli korzystamy z usług doradcy poprośmy go o zaświadczenie z Komisji Nadzoru finansowego o wpisie do rejestru doradców. Jeżeli zaś korzystamy z usług pośrednika sprawdźmy dobrze firmę jakiej chcemy się polecić. Każda firma pośrednicząca w kredytach finansowych również powinna być wpisana do rejestru Komisji Nadzoru Finansowego.

W czym nam pomoże doradca kredytowy

Doradca Kredytowy jest zobowiązany do:

    • Przeszukania aktualnych ofert kredytowych i wybraniu ofert korzystnych dla klienta
    • Przygotowania symulacji spłat rat kredytu
    • Poinformowanie o potrzebnych dokumentach do uzyskania kredytu
    • Skompletowaniu dokumentów i wypełnieniu wniosków do banku
    • Negocjację warunków kredytu oraz umowy

Podsumowując doradca kredytowy przeprowadzi nas przez całą procedurę uzyskania kredytu. Doradca także wyjaśni nam wszystkie fachowe określenia i zwróci uwagę na najistotniejsze dla klienta zapisy w umowie.

Dlaczego warto skorzystać z doradcy kredytowego

Zastanawiasz się dlaczego powinieneś zatrudnić czy poradzić się doradcy kredytowego w kwestii zaciągnięcia kredytu? To proste, ponieważ osoba doświadczona wychwyci oferty niekorzystne oraz ostrzeże Cię przed podpisaniem niekorzystnej umowy. Doradcy również mogą zaoferować dodatkowe produkty bankowe co skutkuje obniżeniem rat kredytu. Są również odpowiedzialni za negocjacje w umowach dzięki ich doświadczeniu klient ma pewność, że wynegocjowana umowa nie jest tak naprawdę tylko chwytem marketingowym, który później niesie za sobą wiele rozczarowań.

Podsumowując jeżeli chcesz zaciągnąć kredyt skonsultuj się z doradcą kredytowym. Daje to pewność w podjęciu prawidłowej decyzji. Pamiętaj, że kredyt zazwyczaj spłaca się latami. Dlatego warto wybrać taki, o którym mamy pewność, że nie ma ukrytych prowizji oraz jest wolny od dodatkowych wymogów, które na dłuższą metę utrudniają życie.