W Bełchatowie ruszyła budowa wodnego placu zabaw. Dzieci czekały na to długo

Na terenie Parku im. Jana Nowaka–Jeziorańskiego pojawiły się już ogrodzenia i tablice informacyjne, a to oznacza, że inwestycja weszła w pierwszy etap. W Bełchatowie powstaje miejsce, którego do tej pory w mieście nie było – wodny plac zabaw przygotowany przede wszystkim z myślą o dzieciach. Z założenia ma dawać nie tylko zabawę, ale też ulgę w upalne dni. Projekt obejmuje jednak znacznie więcej niż samą strefę wodną.
- Pierwsze roboty ruszyły na terenie parku
- Plac wodny i zaplecze dla rodzin mają iść w parze
- Termin oddania wyznaczono na czerwiec 2027 r.
Pierwsze roboty ruszyły na terenie parku
Wykonawca zaczął od zabezpieczenia terenu i przygotowania placu pod dalsze działania. Na start zaplanowano roboty ziemne oraz niezbędne prace rozbiórkowe, czyli ten etap, który porządkuje teren przed właściwą budową.
To właśnie teraz tworzy się podstawa całej inwestycji. Dopiero po zakończeniu tych prac będzie można przejść do kolejnych elementów wodnego placu zabaw i zaplecza, które mają obsłużyć użytkowników w sezonie letnim.
Plac wodny i zaplecze dla rodzin mają iść w parze
Sercem przedsięwzięcia ma być wodna strefa o powierzchni około 500 mkw. W projekcie przewidziano też rozwiązania, które mają sprawić, że miejsce będzie użyteczne nie tylko podczas krótkiej zabawy, ale również podczas dłuższego pobytu w parku.
Wśród zaplanowanych elementów znalazły się:
- szatnie,
- prysznice,
- przebieralnie,
- strefy wypoczynkowe z leżakami,
- trawiasta plaża,
- nowe nasadzenia,
- oświetlenie,
- ogrodzenie,
- monitoring,
- nagłośnienie,
- strefa rekreacyjna dla dorosłych,
- ścieżka edukacyjna.
Taki układ pokazuje, że inwestycja nie ma być wyłącznie sezonową atrakcją dla najmłodszych. W parku ma się pojawić także przestrzeń do odpoczynku i spokojniejszego spędzania czasu.
Termin oddania wyznaczono na czerwiec 2027 r.
Zgodnie z założeniami wodny plac zabaw ma być gotowy w czerwcu 2027 r. Do tego czasu teren będzie stopniowo przechodził kolejne etapy robót, aż powstanie gotowa strefa rekreacyjna w Parku im. Jana Nowaka–Jeziorańskiego.
Dla Bełchatowa to jedna z tych inwestycji, które mogą mocno zmienić letni rytm parku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w mieście pojawi się miejsce łączące zabawę, odpoczynek i rozwiązania, których do tej pory po prostu nie było.
na podstawie: UM Bełchatów.
Ostatnie Artykuły

W Bełchatowie ruszyła budowa wodnego placu zabaw. Dzieci czekały na to długo

Strażacy z Bełchatowa pokazują, jak przygotować rodzinę na ewakuację

Dwa ważne podpisy podczas święta Bełchatowa. Partnerstwa dostały nowy impuls

IMGW ostrzega przed burzami nad Bełchatowem. Wiatr może sięgnąć 115 km/h

Burze nad powiatem bełchatowskim. IMGW ostrzega przed wiatrem i gradem

Planowe wyłączenie prądu w Zelowie. Trzy ulice na liście przerwy

Łaty i regulacja studzienek na Wojska Polskiego. Potem wejdzie Czaplinecka

W Grocholicach rusza wakacyjny cykl. Pierwsze spotkanie już w niedzielę

Dzielnicowy z Bełchatowa zatrzymał auto, gdy 46-latka miała blisko 3 promile

Plac Narutowicza znów zamieni się w parkiet. Startują letnie potańcówki

Fałszywi policjanci wyczyścili konto bełchatowianki na 260 tys. zł - dwóch zatrzymanych

Po niemal 40 latach służby Marek Izdebski odchodzi na emeryturę

Orlik w Dobiecinie działa codziennie. W lipcu będzie dostępny także w weekendy

Bełchatowscy strzelcy świętują 35 lat. Flaga i Piłsudski nadały ton uroczystości
Przydatne dane teleadresowe
- Przedsiębiorstwo Komunikacji, Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów - kontakt, awarie, BOK
- Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie - kontakt, oferta, zapisy
- Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie - kontakt, godziny, zasięg działania
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Bełchatowie - kontakt, godziny, zgłaszanie samowoli
- Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie - kontakt, dzielnicowi i jednostki terenowe
- Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczowie - kontakt, zajęcia, filie i dojazd
