UM Bełchatów zaprasza na wernisaż najlepszych zdjęć fotografów z BTF-u 15 listopada

Już 15 listopada zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością przyciągnie miłośników fotografii oraz sztuki. W Galerii Na Piętrze” odbędzie się wernisaż przeglądowy Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego, na którym zaprezentowane zostaną najlepsze prace lokalnych fotografików.
- Wernisaż pełen emocji i inspiracji
- Spotkanie z twórcami
- Międzynarodowy akcent na lokalnej scenie
Wernisaż pełen emocji i inspiracji
Tegoroczna wystawa, na której swoje dzieła zaprezentuje 12 utalentowanych fotografów, obiecuje być prawdziwą ucztą dla oczu. Na odwiedzających czekać będzie około 60 prac, które ukazują różnorodność tematów i stylów artystycznych. Jak podkreśla prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego, Andrzej Juchniewicz, celem wystawy jest zaprezentowanie najbardziej osobistych i emocjonalnych ujęć autorów. Każdy z nas wybrał zdjęcia, które mają dla niego największe znaczenie mówi Juchniewicz. Wśród prezentowanych prac znajdą się portrety, krajobrazy oraz fotografie przyrody, co z pewnością zadowoli różnorodne gusta odbiorców.
Spotkanie z twórcami
Wernisaż, który rozpocznie się o godzinie 18:00, to nie tylko okazja do podziwiania sztuki, ale także do bezpośrednich rozmów z autorami zdjęć. To wyjątkowa szansa dla entuzjastów fotografii, aby zadać pytania, dowiedzieć się o inspiracjach oraz poznać techniki pracy profesjonalnych fotografów. Będzie można uzyskać cenne wskazówki, dotyczące wyboru sprzętu czy technik fotograficznych dodaje Juchniewicz. Takie interakcje z twórcami często bywają kluczowe dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią.
Międzynarodowy akcent na lokalnej scenie
Warto również zaznaczyć, że w tym roku wystawie towarzyszy międzynarodowy akcent. Swoje fotografie zaprezentuje Peter Vlasák z Czech, co podkreśla otwartość i różnorodność artystyczną Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Udział zagranicznego twórcy wzbogaci wydarzenie, wprowadzając nowe spojrzenie na tematykę fotografii. Takie przedsięwzięcia nie tylko promują lokalnych artystów, ale również tworzą platformę do wymiany doświadczeń i inspiracji pomiędzy twórcami z różnych krajów.
Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji! Wystawa BTF-u to doskonała forma wsparcia lokalnej sztuki oraz możliwość odkrycia pasji i talentów mieszkańców. Serdecznie zapraszamy do Galerii Na Piętrze”!
Ostatnie Artykuły

Uczeń z Bełchatowa czwarty na świecie. O podium zdecydowały minuty

Ponad 8 mln zł na szkoły i przedszkola. Wakacje przynoszą wielkie remonty

Seniorzy z Zelowa mogą bezpłatnie nauczyć się bezpiecznego internetu

Lena Klaczyńska nową sołtys Zwierzchowa. Funkcję obejmie na dwa lata

Europejska nagroda za walkę z kradzieżami w sklepach. Do zdobycia 10 tys. euro

Cztery dekady pracy działkowców. „Zielony Gaj” świętuje 40-lecie

Akwizytorzy z ofertą fotowoltaiki powołują się na zelowski urząd

Stadion w Bełchatowie z nowym oświetleniem. Lampy LED zużyją mniej energii

Planowane wyłączenia prądu w Bełchatowie. Te ulice mogą zostać bez energii

Trzeci wakacyjny turnus w Bełchatowie już się rozpoczął

Woda w szpitalu z bakteriami coli. Sanepid wydał zalecenia

Plan ogólny Gminy Bełchatów uchwalony. Teraz czas na korekty

E-commerce bez płatnych reklam? Bełchatowskie sklepy szukają sposobu na stabilną sprzedaż

Gruntowa pompa ciepła na Mazowszu z rekuperacją i fotowoltaiką
Przydatne dane teleadresowe
- Żelowskie Centrum Medyczne w Żelowie - kontakt, poradnie, rejestracja
- Starostwo Powiatowe w Bełchatowie - kontakt, godziny i najważniejsze sprawy
- Urząd Stanu Cywilnego w Kleszczowie - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- PEC Bełchatów - kontakt, godziny, awarie, przyłączenia i e-PEC
- Gminny Ośrodek Kultury w Szczercowie - kontakt, godziny i oferta
- Parafia Narodzenia NMP w Bełchatowie - msze, kancelaria, sakramenty
