Motocyklista uderzył w citroena na drodze Piaski-Kleszczów: uczestnicy w szpitalu
W miniony piątek, 21 czerwca, na drodze relacji Piaski-Kleszczów doszło do poważnego wypadku z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego. Obaj uczestnicy zdarzenia trafili do szpitala z obrażeniami. Policja bada przyczyny i okoliczności wypadku, apelując jednocześnie o zachowanie ostrożności na drogach.

Opis zdarzenia na drodze relacji Piaski-Kleszczów

21 czerwca 2024 roku, około godziny 17:00, w miejscowości Łękińsko doszło do poważnego wypadku drogowego. 42-letni mieszkaniec Bełchatowa, kierujący motocyklem marki Honda, stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, co spowodowało zjechanie na przeciwległy pas ruchu. W wyniku tego manewru, motocykl uderzył w bok jadącego z naprzeciwka Citroena Berlingo, którym kierował 55-letni mieszkaniec Zelowa.

Stan zdrowia uczestników i działania policji na miejscu zdarzenia

Obaj kierowcy zostali natychmiast przewiezieni do szpitala z obrażeniami, które odnieśli w wyniku kolizji. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze policji, którzy przeprowadzili oględziny miejsca wypadku oraz uszkodzonych pojazdów. Ze względu na powstałe uszkodzenia, policjanci zatrzymali elektronicznie dowody rejestracyjne obu pojazdów.

Apel policji o ostrożność na drogach

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Zwracają się z prośbą do kierowców jednośladów, aby nie przeceniali swoich umiejętności i dostosowywali prędkość do warunków panujących na drodze. "Pamiętajmy, że wolniej znaczy bezpieczniej. Kierujących samochodami prosimy, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów i rowerzystów. Pamiętajmy, że dla niechronionych użytkowników ruchu drogowego zderzenie z autem może mieć poważne skutki. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien być maksymalnie skoncentrowanym na jeździe i przewidywać zagrożenie" - podkreślają funkcjonariusze.

Śledztwo w sprawie przyczyn wypadku

Obecnie trwają szczegółowe czynności śledcze mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności i przyczyn tego wypadku. Policja dokłada wszelkich starań, aby dokładnie zrekonstruować przebieg zdarzeń i wyciągnąć wnioski, które pomogą w zapobieganiu podobnym wypadkom w przyszłości.

Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że każda chwila nieuwagi może prowadzić do tragicznych konsekwencji. Zachowujmy rozsądek i ostrożność, aby nasze drogi były bezpieczne dla wszystkich.


Policja Bełchatów