Bełchatowscy lekkoatleci zdobywają medale na Wojewódzkich Zawodach LDK
Bełchatowscy lekkoatleci pokazali, że są w doskonałej formie, zdobywając liczne medale na Wojewódzkich Zawodach LDK w Łodzi. Zawodnicy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego oraz UKS Czempion wrócili do domu z rekordami i nowymi osiągnięciami, które napawają dumą zarówno ich, jak i ich trenerów.
  1. Bełchatowscy lekkoatleci zdobyli medale na Wojewódzkich Zawodach LDK.
  2. Oskar Staryga i Alicja Morawiec z najlepszymi wynikami w kraju.
  3. UKS Czempion również z sukcesami – złoto, srebro i brąz.
  4. Nowe rekordy życiowe dla wielu zawodników.

W minioną sobotę, 25 maja, młodzi sportowcy z Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego oraz UKS Czempion wzięli udział w Wojewódzkich Zawodach LDK w Łodzi. Zawodnicy wrócili z medalami i nowymi rekordami życiowymi, co jest dowodem na ich ciężką pracę i zaangażowanie. W kategorii U16, Oskar Staryga ustanowił drugi wynik w kraju na 300 metrów przez płotki z czasem 39,97 sekundy, a Alicja Morawiec osiągnęła trzeci najlepszy wynik w kraju na 100 metrów, kończąc bieg w 12,39 sekundy.

Warto również wyróżnić Adriannę Górny, która w wieloskoku osiągnęła wynik 10,49 metra, co również jest jej nowym rekordem życiowym. Weronika Morawiec i Szymon Drogosz zdobyli podwójne złoto – Morawiec na 60 metrów i w skoku w dal, a Drogosz również na 60 metrów oraz w skoku w dal, ustanawiając nowe życiówki.

Zawodnicy UKS Czempion również odnotowali znaczące sukcesy. Oskar Kolano zdobył złoty medal w biegu na 1000 metrów, a Nadia Kapłaniak i Klaudia Bandurska wywalczyły srebro odpowiednio na 60 i 600 metrów. Tola Staszewszewska zdobyła trzecie miejsce w biegu na 300 metrów z czasem 47,19 sekundy, ustanawiając nowy rekord życiowy. Tymoteusz Załęczny zakończył bieg na 100 metrów na trzecim miejscu z wynikiem 13,77 sekundy.

Gratulacje dla wszystkich medalistów oraz ich trenerów za wyśmienite przygotowanie i osiągnięcia. Te sukcesy są dowodem na to, że ciężka praca i determinacja przynoszą wspaniałe rezultaty. Mamy nadzieję, że bełchatowscy lekkoatleci będą kontynuować swoją świetną passę i osiągać kolejne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

Źródło: UM Bełchatów