Życzenia kolejnych owocnych lat pracy złożyła prezesowi BTBS prezydent Mariola Czechowska Życzenia kolejnych owocnych lat pracy złożyła prezesowi BTBS prezydent Mariola Czechowska

 

Bełchatowski TBS świętuje 25-lecie istnienia. Jubileuszowe spotkanie było okazją do podsumowań i wspomnień, ale też życzeń dalszego rozwoju. Kolejnych owocnych lat pracy na bełchatowskim rynku mieszkaniowym życzyła spółce prezydent Mariola Czechowska.

 

 

Bełchatowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego to jedna z miejskich spółek. Powstała dokładnie 30 grudnia 1997 roku, a na początku lutego 1998 roku jej działalność została formalnie potwierdzona. Teraz spółka świętuje 25-lecie istnienia. Jubileuszowe spotkanie odbyło się w piątek, 20 stycznia.

 

- W ciągu tych kilkudziesięciu lat BTBS zrealizował szereg inwestycji, podjął wiele wyzwań i trudnych decyzji. Wszystko po to, aby dać dach nad głową setkom rodzin, spełniając ich marzenie o własnym "M". Od 25 lat Bełchatowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego stanowi fantastyczne uzupełnienie PGM-u w administrowaniu budynkami mieszkalnymi. Ale nie tylko, buduje również kolejne bloki bardzo dobrej jakości. Powstające mieszkania są nowoczesne i komfortowe. Wszystko z myślą o młodych mieszkańcach naszego miasta. Spółka wciąż się rozwija, ma plany na kolejne budynki mieszkalne, a także na administrowanie nowymi lokalami – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, która przekazała także prezesowi oraz wszystkim obecnym i byłym pracownikom BTBS najlepsze życzenia oraz podziękowania za dotychczasową pracę.

 

Prezes BTBS Zbigniew Kuchciak podkreśla, że spółka robi wszystko, aby na bełchatowskim rynku mieszkaniowym być solidnym filarem.

 

– Te 25 lat działalności świadczy o tym, że BTBS jest tutaj w Bełchatowie potrzebny. Szczególnie teraz, kiedy sytuacja na rynku kredytowym jest trudna. Staramy się, aby nasze mieszkania były w miarę tanie, aby były one na rynku konkurencyjne. Budujemy lokale pod klucz, czyli tak naprawdę lokator może w nich niemal od razu zamieszkać. Mieszkania w ramach BTBS są na wynajem, ale jeśli jest tylko taka wola najemcy, może on w nim mieszkać dożywotnio. Jest zapotrzebowanie i zainteresowanie naszymi mieszkaniami. W planach mamy budowę kolejnego bloku. Tym razem zlokalizowanego przy ul. Czaplinieckiej w okolicy doliny rzeki Rakówki. Lokum w nim znajdzie 36 rodzin. Mamy już pozwolenie na budowę, czekamy teraz na dopięcie spraw związanych z gruntem i finansowaniem inwestycji. Liczę, że w połowie roku ruszy budowa nowego bloku – mówi Zbigniew Kuchciak, prezes BTBS.  

 

Dziś w swoich zasobach BTBS ma 300 mieszkań. Administruje również kilkunastoma lokalami. Pierwszą inwestycją Bełchatowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego była budowa bloku przy ul. Fabrycznej 1. Pierwsi mieszkańcy wprowadzili się do niego w kwietniu 1999 roku. Kolejne rodziny swoje „M” znalazło w bloku przy al. Wyszyńskiego. W 2001 roku zakończyły się prace związane z adaptacją hotelu „Wiktoria” na mieszkania. W 2006 ruszyła budowa bloku przy ul. Targowej, a w 2010 bliźniaczego bloku przy ul. Czyżewskiego. Trzy bloki BTBS powstały także na os. Olsztyńskim, dokładnie przy ul. Chmielowskiego. W 2014 do użytku oddano dwa budynki, a w 2020 roku trzeci.

 

ADA

 

Bełchatowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego świętuje 25-lecie istnienia Bełchatowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego świętuje 25-lecie istnienia