Policja Bełchatów: Sprawca kradzieży z zarzutem usiłowania sprowadzenia pożaru
Nawet do 10 lat więzienia grozi 45-latkowi zatrzymanemu przez bełchatowskich policjantów za usiłowanie sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób. Mężczyzna odpowie też za kradzieże i groźby karalne pozbawienia życia.
7 listopada 2022 roku po godzinie 19.00 bełchatowscy policjanci zostali zaalarmowani o uszkodzeniu licznika gazu znajdującego się na drugim piętrze budynku wielorodzinnego. Zgłaszający podał, że zauważył mężczyznę, który odchodził od palącego się licznika i krzyczał, że zaraz wszystko wybuchnie. Czujny obywatel natychmiast zareagował na zagrożenie. Ugasił płomień i na miejsce wezwał policję. Świadek dokładnie opisał wygląd sprawcy. O podłożenie ognia podejrzewał 45-latka, który przed laty był mieszkańcem tego bloku. Na miejscu zdarzenia grupa dochodzeniowo-śledcza wykonała oględziny i zabezpieczyła ślady kryminalistyczne. Rozpytując mieszkańców śledczy ustalili, że podejrzewany mężczyzna groził dwóm osobom pozbawieniem życia. W czasie kiedy na miejscu zdarzenia pracowali śledczy, mundurowi z wydziału prewencji ruszyli w teren na poszukiwania sprawcy. W ciągu kilku minut policjanci namierzyli i zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że faktycznie związek z podpaleniem licznika miał 45-latek znany bełchatowskim policjantom z wcześniejszego konfliktu z prawem. W ostatnim czasie bełchatowscy śledczy pracowali nad sprawami kilku kradzieży, jakie miały miejsce na terenie miasta. W zainteresowaniu złodzieja były rowery, skutery oraz elektronarzędzia. Za każdym razem amator cudzego mienia wykorzystywał sytuacje, że właściciele pozostawiali przedmioty bez zabezpieczeń na terenach posesji, w niezamkniętych komórkach i garażach. Policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów, które wróciły już do właścicieli. Na podstawie zgromadzonego w sprawie obszernego materiału dowodowego 45-latek usłyszał 13 zarzutów. Odpowie za usiłowanie sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za kradzieże i groźby karalne. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.
nadkom. Iwona Kaszewska
Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie, belchatow.policja.gov.pl/ebe/informacje/78426,Sprawca-kradziezy-z-zarzutem-usilowania-sprowadzenia-pozaru.html
Ostatnie Artykuły

Bełchatów szykuje dzień patrona i rodzinne święto w jednym rytmie

Bełchatowska młodzież znów sięgnęła po Jana Pawła II. Najlepsi już odebrali nagrody

Plan na upały i ulewy nabiera kształtu. W Bełchatowie będzie spotkanie o MPA

Bełchatów i Taurogi przedłużyły partnerstwo. W tle nowe wspólne projekty

Przy Goetla powstaje nowa ścieżka. Zyska też połączenie z obwodnicą

Wodomierze z radiem zastępują stare urządzenia w sześciu sołectwach

W Klukach seniorzy usłyszeli, jak nie stracić pieniędzy w sieci

Zacięte finały na kortach w Bełchatowie. Grand Prix pokazało mocne zaplecze

W Bełchatowie młodzi radni zamknęli rok z bilansem pełnym działań

W schronisku czeka ponad 300 zwierząt. To może być dzień ważnych decyzji

Klasyki wracają do Bełchatowa. Na placu stanie nawet sto zabytkowych aut

Pakiety medyczne a oszczędność czasu – jak prywatna opieka zdrowotna usprawnia codzienne życie?

Czy warto zmienić internet przed końcem umowy?

W szatniach bełchatowskiego basenu szykuje się duża zmiana
Przydatne dane teleadresowe
- Żelowskie Centrum Medyczne w Żelowie - kontakt, poradnie, rejestracja
- Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie - kontakt, godziny, rejestracja, wsparcie dla pracodawców
- Urząd Stanu Cywilnego w Drużbicach - kontakt, godziny, rejestracja
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi Oddział w Bełchatowie - sprawy, rejestry i nadzór rolniczy
- Parafia NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Filia Biblioteczna w Kociszewie - adres, godziny i usługi
