Policja Bełchatów: Ukradł auto i kierował nim po pijaku łamiąc sądowy zakaz
Bełchatowscy policjanci zatrzymali 37-latka, który pijany kierował autem marki Hyundai. Swoją jazdę zakończył uderzając w latarnie. Okazało się, że auto, którym podróżował ukradł wcześniej w Piotrkowie Trybunalskim. Podejrzany odpowie teraz za kradzież z włamaniem oraz kierowanie autem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązującego go zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
W nocy 4 września 2022 roku policjanci z bełchatowskiej drogówki zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Helenów. Okazało się, że samochód marki Hyundai Getz uderzył w przydrożną latarnię. Kierowcy nie było na miejscu zdarzenia. Ponieważ z pojazdu wydobywał się dym, a latarnia była pochylona, na miejsce zdarzenia zostali wezwani strażacy. Policjanci rozpoczęli poszukiwania kierowcy hyundaia. W tym celu mundurowi przeszukali pobliski teren. Po chwili odnaleźli mężczyznę ukrywającego się w pobliskich krzakach. 37-latek chciał uniknąć odpowiedzialności za kolizję. Okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Szybko okazało się, że to nie wszystkie jego przewinienia. W czasie kiedy policjanci pracowali na miejscu kolizji, dyżurny bełchatowskiej policji ustalił, że hyundai został skradziony z terenu Piotrkowa Trybunalskiego. Okazało się, że w tym samym czasie piotrkowscy policjanci pracowali nad sprawą kradzieży tego samochodu. 37-latek szybko trafił do policyjnej celi. Gdy wytrzeźwiał, bełchatowscy policjanci przedstawili mu zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamania sądowego zakazu. Natomiast śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
nadkom. Iwona Kaszewska
Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie, belchatow.policja.gov.pl/ebe/informacje/76328,Ukradl-auto-i-kierowal-nim-quotpo-pijakuquot-lamiac-sadowy-zakaz.html
Ostatnie Artykuły

Ponad 270 dzieci zamieniło zelowski stadion w centrum sportowej euforii

Konsultacje planu ogólnego gminy. Mieszkańcy mają 30 dni na zgłoszenie uwag

Siódemka" zmienia oblicze. Przedszkole sportowe oficjalnie otwarte

Mundury zamiast prezentów od rodziców. Dzieci z bełchatowskich placówek zobaczyły policjantów w Dniu Dziecka

Hodowcy z powiatu bełchatowskiego mają czas do 18 czerwca. Rusza rejestracja zwierząt kopytnych

Rusza spis rolników w Zelowie. Kto musi wypełnić formularz i do kiedy

IX Festyn Rodzinny w Wygiełzowie. Dziecięcy śmiech i sąsiedzkie rozmowy przy szkole Konopnickiej

IV Rajd Starych Tłoków. Zelowskie ulice znów zabrzmiały starymi silnikami

Kino na Leżakach wraca do Bełchatowa - zaczynamy od podróży w czasie z komedią

Tort, który zachwyci każdego - warsztaty cukiernicze w Bełchatowie

Asystent osobisty w Bełchatowie. Rusza nabór uzupełniający

Finał wojewódzki lekkoatletyki w Bełchatowie. 21 drużyn powalczy o medale
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I): Wisła Płock II – GKS Bełchatów 4:1](/images/mecz/thumbnails/wisla-plock-ii-gks-belchatow-30052026-41.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I): Wisła Płock II – GKS Bełchatów 4:1

Kmicic spotka Lady Makbet. Zelów szykuje nietypową teatralną premierę
Przydatne dane teleadresowe
- Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Bełchatowie - kontakt, godziny, e-BOK
- PGE GiEK Bełchatów - kontakt, adres i oddziały
- Urząd Stanu Cywilnego w Klukach - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- Gminny Ośrodek Kultury w Ruścu - kontakt, biblioteka, oddziały
- Urząd Skarbowy w Bełchatowie - kontakt, godziny, rezerwacja wizyt, e-usługi
- Filia Biblioteczna w Kociszewie - adres, godziny i usługi
